Yatırım yapmaya başla!

UBS Başkanı: “ABD ile Çin Arasında Henüz Tam Bir Ticaret Savaşı Başlamadı”

UBS Başkanı Axel Weber, ABD - Çin anlaşmazlığının henüz tam bir ticaret savaşına dönüşmediğini söyleyerek umut verici açıklamalarda bulundu. Haberin detayları aşağıda;
UBS Başkanı: “ABD ile Çin Arasında Henüz Tam Bir Ticaret Savaşı Başlamadı”

İsviçre merkezli UBS’nin Başkanı Axel Weber, birbirlerinin ürünlerine bazı tarifeler koymalarına rağmen ABD ile Çin’in henüz tam bir ticaret savaşına girmediklerini söyledi. İki ülkenin muhakeme yeteneğinin sonunda anlaşmazlığa üstün geleceğini belirten Weber, ticari gerilimlerin iki ülke arasındaki ürün ticaretini etkilemenin ötesine geçerek, hizmetler üzerinde de bir etki yarattığını kaydetti. UBS Başkanı ayrıca ABD ve diğerlerinin, devam eden anlaşmazlığı çözmek için görüşmeye istekli ve bunu yapabilecek bir seviyenin ötesine itmemeleri gerektiği konusunda uyarı yaptı.

İsviçreli yatırım bankası UBS’nin Başkanı Axel Weber, ABD ile Çin’in henüz tam bir ticaret savaşına girmediğini söyleyerek konuya ilişkin dikkat çekici şeyler söyledi.

UBS’nin Başkanı Axel Weber Ticaret Savaşı Yorumu Mantığın nihayetinde iki ülke arasındaki anlaşmazlığı yenerek galip geleceğini vurgulayan Weber, Singapur Zirvesi’nde verdiği demeçte ticari gerilimlerin iki ülkenin ürün ticaretini etkilemenin ötesine geçerek hizmetleri de etkilediğini dile getirdi. ABD’nin ticaret açıklığını giderek daha fazla sorguladığının üzerini çizen Weber, bu sırada Çin’in de ABD’li şirketler ve servisler, özellikle de finansal firmalarla ilgili sorularını artırdığını belirtti.

Bu konuyu ABD yetkilileriyle defalarca tartıştıklarını söyleyen Weber, ürün ve hizmet ticaretinde bütünsel bir tablo ele almanın risklerinden bahsetti.

Axel Weber Ticaret Savaşı Yorumu Çünkü bütünsel yaklaşımda dengesizliğin, yalnızca mallara bakıldığı zamanki kadar belirgin olamayacağını kaydederek; “ve gittikçe artan bir şekilde ülkeler olaya bütünsel yaklaşıyor” dedi. Dünyanın en büyük iki ekonomisi halihazırda birbirlerini mallarına 50 milyar dolarlık tarife uygulamışken ve bu gerilim Trump’ın 200, sonrasında da 267 milyar dolarlık ek vergi tehditleriyle giderek yükselirken, Weber’in yorumu haliyle ilgi çekti.

Aklı başında olmanın sonunda üstün geleceğini düşünen Weber, buna rağmen sözlerine artan bir riskin varlığının inkar edilemeyeceğini de ekledi.

UBS Başkanı Çin'in Zorlanmaması Gerektiğini Söyledi Söz konusu haberde; Pekin’in Trump’ın tarifelerine yönelik para biriminin dolar karşısında sürekli değer kaybetmesine izin vermesinin, piyasa gözlemcileri için potansiyel endişe alanı olduğu ifade edildi. Neticede Çin yuanı Pekin’i ihracata yardım etmek amacıyla para biriminin değer kaybetmesine izin vermesi için eleştiren pek çok ABD’li yetkiliye göre zayıf noktaydı.

Öte yandan; Weber Çin yuanındaki düşüşün devam eden ticaret anlaşmazlığında büyük bir risk olduğunu konusunda hemfikir değildi.

Weber Çin Yuanındaki Düşüş Yorumu Ve düşüncesini; “Eğer yabancı yatırımcıların Çin’e yaptığı yatırımlara bakarsanız, bu yatırımcıların Çin para biriminin stratejik ya da tedbirli bir şekilde değerinin düşmesine karşı daha tedbirli yaklaşacağını görürdünüz” diyerek açıkladı.

İlaveten, Pekin’de ki birçok yetkiliyle yaptığı konuşmaları temel aldığını söyleyen Weber, yuanın değerinin suni olarak düşürülmesinin Çin’in politikasının bir parçası gibi görünmediğini bildirdi. Weber’in açıklamasına göre istikrarlı bir para birimi, Pekin’in çıkarınaydı ve son yuan düşüşü son aylarda gelişmekte olan para birimlerinin dolar karşısında düşüşüne benziyordu.

Bu noktada; pek çok strateji uzmanının, Kasım’da yapılacak ara seçimlere kadar ticaret gerginliklerinin ortadan kalkmayacağını söylediği, bazılarının ise gerilimlerin seçim sonrasında daha çok kötüleşeceğini düşündükleri hatırlatıldı. UBS Başkanı Axel Weber ise Çin’in dünyaya açılmak için hız gösterdiğine vurgu yaparak, dolayısıyla ABD’nin ve diğerlerinin Pekin’i devam eden anlaşmazlığı çözmek için istekli ve müzakere edebilecek bir konumdayken bunun ötesine geçmesi için zorlamamaları gerektiğini savundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum