Yatırım yapmaya başla!

Uber Eski Amazon Yöneticisini Avrupa Faaliyetlerinin Başına Getirdi!

Avrupa’da yasalara takılan Uber’in bölgedeki yöneticilik görevi için Amazon’dan tanınan Jamie Heywood’u işe alması dikkat çekti. İşte ayrıntılar…
Uber Eski Amazon Yöneticisini Avrupa Faaliyetlerinin Başına Getirdi!

Tartışmalı girişim Uber’in yeni Avrupa yöneticisi, sektörde büyük yankı uyandırdı. Çünkü Uber’in kuzey ve doğu Avrupa’daki işleri yürütmesi için anlaştığı isim eski Amazon gurusu Jamie Heywood’du.

Bugün yapılan açıklamayla duyurulan habere göre Uber’in İngiltere yöneticisi Heywood ilan edildi. Bunun arkasındaki neden ise Uber’in en önem verdiği pazarlardan biri olan Londra’da lisans sorunu yaşaması olarak gösterildi. Çünkü Heywood, Avrupa pazarında deneyimli ve başarılı bir yönetici olarak tanınıyordu.

Uber, geçtiğimiz dört yıl boyunca Amazon’un İngiltere’deki elektronik perakende işinden sorumlu olan Jamie Heywood’u işe aldı.

Uber Eski Amazon Yöneticisi Jamie Heywood'u İşe Aldı Buna göre Jamie Heywood’un İngiltere operasyonlarının başına geçmesine, ayrıca 11 başka Avrupa ülkesinin yöneticiliğini yapmasına karar verildi.

Uber’in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Operasyon Başkanı Pierre-Dimitri Gore-Coty de konuyla ilgili yaptığı açıklamasında: “Hem hükümet denetimi altındaki endüstrilerde hem de hızlı büyüyen işletmelerin ölçeklendirilmesinde uluslararası alanda geniş bir deneyimi olan Heywood, Uber’in bir sonraki aşaması için çok değerli olacak.” yorumunu yaptı.

Kaldı ki Heywood Amazon’daki görevinden önce Virgin Mobile’ın Çin, Hindistan ve İngiltere pozisyonlarında yöneticilik görevlerinde bulunmuştu.

Jo Bertram'ın Yerine Jamie Heywood GetirildiNeticede; Heywood’un Uber’in Londra sorumlusu Jo Bertram’ın boşluğunu dolduracağı söylendi. Jo Bertram, Londra’dan Uber’e gelen yasak sonrasında istifa etmiş fakat istifasının söz konusu yasakla bir ilgisi olmadığını söylemişti. 4 yıl boyunca İngiltere, İrlanda ve Kuzey Avrupa ülkelerinden sorumlu olan Bertram, yaptığı duyuruda heyecan verici bir projeye başlayacağını açıklamıştı.

CEO Dara Khosrowshahi de bunu doğrulamış, Uber’in Birleşik Krallık operasyonlarını geçici olarak Tom Elvidge’nin yürüteceğini söylemişti.

Uber Avrupa'daki Faaliyetlerini Sürdürmek İstiyorTabii, Uber’in yeni yöneticisini Londra lisansını almak için mücadeleye devam ettiği şu son günlerde ataması da dikkat çekti. Zira ünlü ulaşım ağı bunun için yaptığı çalışmalarla sık sık gündeme geliyor.

Örneğin; Uber’in İngiltere’de 24 saat açık danışma hattı hizmeti bu çalışmalardan yalnızca bir tanesiydi. Londra lisansı iptal edilen şirketin yetkililerle arasını düzeltebilmek için verdiği mücadelede son hamlesi de göründüğü gibi Heywood’u işe alması oldu. Uber’in Transport for London’ın aldığı kararı temyiz için çok az süresinin kaldığı şu günlerde Avrupa faaliyetlerinin başına yeni bir yöneticiyi getirmesi de şirketin pazardan çıkmama konusunda kararlı olduğunu gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum