Yatırım yapmaya başla!

Uber – Waymo Patent Anlaşmazlığı 245 Milyon Dolarlık Anlaşmayla Son Buldu!

Waymo ile Uber arasındaki anlaşmazlık nihayet sonuçlandı. İki şirket arasındaki patent savaşı, Uber’in Waymo’ya 245 milyon dolar değerinde hissesini devretmesiyle çözüme kavuştu.
Uber – Waymo Patent Anlaşmazlığı 245 Milyon Dolarlık Anlaşmayla Son Buldu!

Uber ile Alphabet’in sürücüsüz araba bölümü Waymo arasındaki patent savaşı, sonunda nihayete erdi. Uber’den yapılan resmi açıklamaya göre iki şirket arasında uzlaşma sağlandı. Buna göre Waymo’nun patentlerini çalmakla suçladığı Uber, karşı tarafa 245 milyon dolarlık hissesini verecek.

Geçtiğimiz aylarda sürücüsüz araçlarını caddelere indiren Waymo ile Uber arasındaki patent savaşı son buldu.

Uber - Waymo Anlaşmaya VardıYapılan duyuruya göre; Uber ile Waymo arasındaki anlaşmazlık, taraflar tekrar mahkemeye çıkmadan uzlaşma sonucu çözüldü. Uber’in Waymo’ya değeri 245 milyon doları bulan % 0.34 hissesini vermesine karar verildi.

Ayrıca Uber’in Waymo’nun ticari sırlarını kullanmayacağına dair de bir anlaşma yapıldığı belirtildi.

Uber Waymo'nun Ticarı Sırlarını Kullanmayacakİlaveten; bu anlaşmanın kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol etmek adına Waymo’nun Uber’le birlikte çalışacağı söylendi. Ve işin özü, Uber bu davadan beklenenin çok çok altında bir bedelle kurtuldu.

Çünkü Waymo Uber’e açtığı davada şirketten 1 milyar dolar tazminat ve özür açıklaması istemişti.

Waymo Uber'e 1 Milyar Dolarlık Tazminat Davası AçmıştıKeza Waymo’nun iddiasına göre eski şirket çalışanı Anthony Levandowski Waymo’nun binlerce ticari belgesini çalmış ve ardından otonom tır geliştirme şirketi Otto’yu kurmuştu. Uber’in Otto’yu satın almasıyla belgeler şirketin eline geçmişti. Şirketin itibarını zedeleyen bu olay, geçtiğimiz yıldan bu yana çözüme kavuşmayı bekliyordu.

İki şirket geçtiğimiz hafta da masaya oturmuş ancak Uber, Waymo’nun 500 milyon dolarlık tazminat teklifini kabul etmemişti. Kısacası Uber; Waymo’nun 1 milyar dolarlık dava açtığı patent meselesini 245 milyon dolarlık hisseyle beklenenden çok daha ucuza kapatmış oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum