Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Uber Uygulamasının Şoförleri Ödüllendirmek için Geliştirdiği Yeni Özellik

Uber Uygulamasının Şoförleri Ödüllendirmek için Geliştirdiği Yeni Özellik

Uber; arabası olan insanların, şoförlük yaparak ekstra para kazanmasını sağlayan inanılmaz bir uygulamadır. İstenilen şartları yerine getirdiğiniz taktirde, şirkette şoför olarak hizmete başlayabilirsiniz.

İnsanlar telefonlarından Uber uygulamasına giriş yaparak; nerede olduklarını, kaç kişi olduklarını ve nasıl bir araç istediklerini belirttikten sonra, Uber en yakın sürücüsünü müşterilerine yönlendirir. Ayrıca Uber, taksilere oranla daha ucuz olduğu için müşterilerine avantaj sağlar. Hatta bu nedenle ülkemizde taksiciler tarafından “korsan taksiciler” olarak nitelendirilmişlerdir.

Uygulamanın kullanılabilir olduğu her ülkede Uber, yasal engeller ile karşı karşıya gelmektedir. Türkiye’de son olarak 900’ü aşkın Uber aracına, korsan taksi olarak görüldüğü için ceza kesilmiştir.

Akıllı telefonlarınızdaki Uber uygulamasını kullanarak kendi rotanızı oluşturabilirsiniz. Ardından yakınınızdan geçen ve aynı güzergaha doğru ilerleyen araçları görme şansı elde edersiniz. Böylelikle bir yabancı ile aracı paylaşarak, yarı yarıya ödeme fırsatı yakalarsınız.

Uygulamanın akıllarda soru işareti bırakmasının sebebi ise herkesin Uber şoförü olabilmesidir. Ülkemizde her ne  kadar böyle bir durum söz konusu olmasa da kötü emellere sahip olan herhangi bir kişi, Uber sürücüsü haline gelebilir. Bu da insanları inanılmaz derecede tedirgin etmektedir. Bu konu, ülkemizde Uber’in yasal olmamasının en büyük sebeplerinden bir tanesidir.

Tüm bunlara rağmen Uber, sürücülerini ödüllendirmek için farklı yollar bulmuştur. İşte bu yollar:

Uber’in Sürücülerini Ödüllendirmek için Çıkardığı Uygulama

Uber’in Sürücülerini Ödüllendirmek için Çıkardığı UygulamaUber sürücülerine daha fazla para vermek veya bahşiş alma imkanı tanımak yerine, onları iltifatlar ile ödüllendirme kararı almıştır. Uber uygulamasından bindiğiniz aracı bularak, sürücüsüne birbirinden farklı konuda iltifat edebilirsiniz.

  • Temiz ve Titiz,
  • Mükemmel Servis,
  • Kısa Sürede Ulaşım,
  • Muhteşem Müzik,
  • Güzel Araba,
  • Eğlenceli Sürücü,
  • Yön Bulma Konusunda Uzman,
  • Kolaylık Sağlama,
  • Keyifli Sohbet, sürücüleri ödüllendirebileceğiniz kategoriler arasında bulunmaktadır.

Şirket konu hakkında, “Yolcuların sürücülere teşekkürlerini iletebileceği bir yol bulmayı amaçladık. Keyifli olmasının yanı sıra hafızalara kazınacak bu uygulama ile sürücüler ve yolcular arasında bir bağ oluşturmaya çalıştık,” şeklinde yorumda bulunmuştur.

Bir düşünsenize; kendi çalışma saatlerinizi belirleyebileceğiniz kaç tane iş var? Uber, yolculara keyifli bir yolculuk sunarken, araba sahiplerine ekstra para kazanma imkanı sunmaktadır. Firma, hem yolcuların hem de sürücülerin mutlu olabilmesi için bu uygulamayı çıkartmıştır. 9 farklı seçenek ile sürücülerin hangi konuda başarılı olduklarını kendilerine iletebilirsiniz. Hükümetlerin Uber’e, yasal zorluklar çıkarmasının sebebi ise taksicileri ve müşterileri korumaktır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum