Yatırım yapmaya başla!

Uber için Bakanlık Harekete Geçti: Trafikten Men Geliyor!

Son günlerde İstanbul trafiğinde gerginliklere neden olan Uber için yeni düzenlemeler yolda. İşte detaylar…
Uber için Bakanlık Harekete Geçti: Trafikten Men Geliyor!

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Uber kullanımında her geçen gün büyük artış yaşanıyor. Çoğu insan taksi kullanımına alternatif olarak ortaya çıkan Uber’e büyük ilgi göstermeye başladı. Dolayısıyla ülke genelindeki taksi şoförleri fazlasıyla huzursuz olmuş durumda.

Hatta son günlerde taksi şoförlerinin müşteri gibi Uber çağırıp sürücülere şiddet uyguladığı haberleri gündemde yerini almıştı. Milliyet’te yer alan habere göre İçişleri Bakanlığı, Uber ve korsan taksi için araçları trafikten men etmenin önünü açacak bir düzenlemeye gidecek.

Para Cezası ve Trafikten Men Yolda

Mevcut yasal zeminde Uber ile yolcu taşımacılığı yapan araçlara İçişleri Bakanlığı tarafından para cezaları kesiliyordu. Ancak bu araçlar trafikten men edilemiyordu. Yapılan düzenleme ile para cezası ile birlikte Uber bağlantılı araçları trafikten men etmenin önü açılmış olacak.

Hazırlanan kanun tasarısı ile D2 belgesi ile hizmet veren Uber araçlarını kapsayacak yaptırımlar geliyor. Bakanlıktan gelen bilgilere göre Uber araçları 30 gün boyunca trafikten men edilebilecek.

Uber sürücülerine yapılması beklenen düzenleme sosyal medyada da geniş yankı buldu. İşte tasarıyla ilgili yapılan yorumlardan bazıları…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum