Yatırım yapmaya başla!

Uber ile Taksiciler Arasındaki Gerilime Resmi Ağızdan Açıklama Geldi!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci son günlerde Uber ile taksiciler arasında yaşanan gerilimle ilgili açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…
Uber ile Taksiciler Arasındaki Gerilime Resmi Ağızdan Açıklama Geldi!

Son günlerde Türkiye’de en çok konuşulan konulardan birisi hiç kuşkusuz Uber ile taksiciler arasında yaşanan gerilimler olmakta. Uber sürücülerinin haklarını yediklerini düşünen taksi şoförleri, normal müşteri gibi Uber çağırıp sürücülere şiddet uyguluyorlar. İnsanların taksiye alternatif olarak gördükleri Uber’le ilgili geçtiğimiz günlerde trafikten men cezasına varacak yaptırımların yapılabileceği gündemde yer almıştı.

Yaşanan gerilime son olarak resmi ağızdan açıklama geldi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Uber ile taksiciler arasında yaşanan kavgada tarafları aynı masaya oturtacaklarını açıkladı. Bakan Tüfenkci yaptığı açıklamada “Taksici esnafı kendini check etmeli ve vatandaş neden UBER’i tercih ediyor bunu iyi analiz etmeli” ifadelerine yer verdi.

‘Çözüm Bulmak İstiyoruz’

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yaptığı çalışma ile son günlerde yaşanan Uber ile taksi şoförleri arasında şiddete varan gerilime çeşitli çözümler getirmek istiyor. Sektör içinde analizler yaptıklarını belirten Bakan Tüfenkci, Uber’in vatandaşta karşılığının olduğunu ifade ederek. yeni bir piyasa oluştuğunu ifade etti.

Tüfenkci yaptığı açıklamada ayrıca serbest teşebbüs hürriyetinden yana olduklarını sözlerine ekledi. Amaçlarının çözüm bulmak olduğunu belirten Bakan Tüfenkci, iki tarafı da masaya oturtmadan karar vermek istemediklerini belirtti.

‘Şiddet Taksicilere Yakışmıyor’

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yaptığı açıklamanın devamında son günlerde yaşanan taksi şoförleri ile Uber sürücüleri arasında yaşanan gerilimlere değindi. Şiddet ile sorunun çözülemeyeceğini ifade eden Tüfenkci, yaşanan olayların taksici esnafına yakışmadığını belirtti.

Konuyu çözüme kavuşturmak için Gümrüm ve Ticaret Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın bir arada çalışacağını belirten Tüfenkci, “Basına yansıyan hususlar hem taksici esnafımıza yakışmıyor, hem de tarafların doğru zeminde anlaşamamalarına neden oluyor.” ifadelerine yer verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum