Yatırım yapmaya başla!

Bir Yıl İçinde Uber Sürücülerine 600 Milyon Dolarlık Bahşiş Verildi!

Uber’in uygulamasına sürücülere bahşiş verilmesini sağlayan bir özellik getirmesi çok kolay olmasa da ortaya çıkan sonuçlar göz doldurdu. Çünkü…
Bir Yıl İçinde Uber Sürücülerine 600 Milyon Dolarlık Bahşiş Verildi!

Dünyanın en değerli girişimleri denildiğinde akla ilk gelenlerden olan Uber, uygulamasına yolcuların sürücülere bahşiş vermesini sağlayan bir özellik ekleyene kadar bu konuda epey diretmişti. Ancak geçen yıl hem sürücülerden hem de yolculardan gelen ısrarlara daha fazla dayanamayarak söz konusu özelliği platformuna eklemeye razı olmuştu.

Bu noktada şirketin yaptığı son açıklama, Uber’in bahşiş özelliğini getirerek sürücülerine ne kadar büyük bir iyilik yaptığını gösterdi. Çünkü başlatıldığından bu yana hizmetin 600 milyon doların üzerinde bahşiş topladığı anlaşıldı. Uber Ürün Müdürü Dhruv Tyagi konuyla ilgili duyurusunda; Haziran ayındaki yenilikten bu yana bahşiş oranlarının % 30 arttığını belirtti.

Zaten Uber’in Kanada ve ABD yöneticisi Rachel Holt da Ağustos ayında yaptığı açıklamada 50 milyon dolar bahşiş toplandığını duyurmuştu.

Uber Bahşiş Toplama HizmetiNeticede Uber’in bahşiş uygulamasını servise sunduğundan bu yana 600 milyon dolarlık bahşiş elde etmesi büyük yankı uyandırdı. Duyuruda verilen bilgiler arasında ise nerelerde ve hangi zaman dilimlerinde daha çok bahşiş verildiği gibi veriler vardı.

Uber sürücülerinin en çok bahşiş aldığı şehirler sırasıyla; Salt Lake City, Utah, San Antonio, Texas, Kansas City, Mo, New Orleans, Los Angeles, Nashville ve Tennessee olarak belirtildi.

Uber Şoförleri 1 Yılda 600 Milyon Dolar Bahşiş TopladıDiğer taraftan Lyft sürücülerinin ise New York, Atlanta, Detroit, Dallas, San Jose, Minneapolis, Westchester County ve New York’ta daha çok bahşiş aldıkları söylendi.

Uber sürücülerinin en yoğun bahşiş topladığı zamanların, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerine denk geldiği belirtildi. Bu zamanlar daha ayrıntılı olarak da Perşembe günleri 20.33, Cumartesi günleri 22.33 ve Pazar günleri 05.17 saatleri olarak bildirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum