Yatırım yapmaya başla!

Uber Lyft’le Bir Sonraki Kozunu Elektrikli Scooter Alanında Paylaşacak!

Uber, en büyük rakiplerinden Lyft’le bir sonraki kozunu elektrikli scooter ve bisiklet alanında paylaşacak. İşte iki şirketin mücadelesinde gelinen son nokta;
Uber Lyft’le Bir Sonraki Kozunu Elektrikli Scooter Alanında Paylaşacak!

Sayıları artan girişimlerin başarısı ve insanların talepleri doğrultusunda yatırım yapılacak en popüler alanlardan biri haline gelen elektrikli bisiklet ve scooter paylaşımı, sonunda Uber’i de kendisine doğru çekti. Ve ülkemizde yasaklanan tartışmalı şirket, şimdi de elektrikli scooter ve bisiklet alanına odaklanmaya başladı.

Uber’in dün Axios’a verdiği bilgilere göre şirketin San Francisco’da faaliyete başlamayı planladığı ve bunun için başvuru yaptığı belirtildi. Scooter hizmeti vermek için Lyft’in de San Francisco yetkililerinin kapısını çalması, iki şirketin bir sonraki kozunu bu alanda paylaşacağı yönünde fikir verdi. Sonuçta; San Francisco scooter paylaşım girişimlerini desteklemek için pilot bir program sunuyor ve bu kazançlı pazar şirketler için kritik önem taşıyor.

Nisan ayında bisiklet paylaşım girişimi Jump’ı satın aldığını açıklayan Uber’in bu yatırımının 100 milyon dolar civarında olduğunu duymuştuk.

Uber Bisiklet Kiralama İşine GiriyorBu noktada Uber CEO’su yaptığı yeni açıklamayla; Jump’ın ilk olarak Berlin’de faaliyete başlayacağını, ardından hizmetin diğer pazarlarda da verileceğini belirtti. Bisikletler konusunda fazlasıyla heyecanlı olduklarını dile getiren Dara Khosrowshahi düşüncesini “bisikletler yolların dar, trafiğin sıkışık olduğu şehirlerde kolaylık sağlıyor, bununla birlikte çevre dostu bir sürüş imkanı tanıyor” sözleriyle anlattı.

Khosrowshahi ayrıca Berlin’in ardından Avrupa’nın diğer şehirlerinde de başlatılacak hizmetin yaz sonuna kadar faaliyete geçeceğini kaydetti.

Uber Jump Avrupa Bisiklet Pazarına GirecekVe Uber’in elektrikli bisiklet paylaşım işini Avrupa’da başlatacak olması dikkat çekti. Çünkü Almanya’nın başkenti Berlin’in bisiklet kiralama pazarının epey kalabalık olduğu biliniyor. Burada Uber’in karşısına çıkacak rakipleri arasında halihazırda; Singapurlu OBike, Çinli Mobike ve LimeBike gibi şirketler var.

Söz konusu şirketler; müşterilerin kendilerine en yakın bisikletleri bulmalarını ve istedikleri yere bırakmalarını sağlayan uygulama tabanlı hizmetler ile hem Avrupa hem de ABD’de agresif bir şekilde ilerliyorlar.

Diğer taraftan Uber’in bisiklet hamlesinin yanında; San Francisco’nun pilot programına başvuru yapması da epey dikkat çekti.

Uber Lyft San Francisco Elektrikli Scooter Paylaşımı RekabetiGerçi Uber’in CEO’su Recode’un Code Conference etkinliğinde “ulaşımın farklı formlarına yöneliyoruz” sözleriyle, şirketin elektrikli scooter alanına girebileceğinin sinyallerini vermişti.

Ancak yine de Uber’in aynı anda farklı alanlarda hamleler yapması şaşırttı. Çünkü San Francisco halihazırda 3 elektrikli scooter girişiminin faaliyet gösterdiği, Lyft’le birlikte yenilerinin de yakında gireceği bir Pazar ve Uber’in burada mücadele edeceği pek çok rakibi olacak. Ama değerli girişim en çok da Lyft’le kapışacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum