Yatırım yapmaya başla!

Uber Londra’da Yasaklandı, Sosyal Medyadan Karara Tepki Yağdı!

Londra’nın Uber’i yasakladığını duyurması, bazılarını sevindirirken pek çok kişi tarafından eleştirildi. İşte haberin detayları ve Londralıların sosyal medya tepkileri…
Uber Londra’da Yasaklandı, Sosyal Medyadan Karara Tepki Yağdı!

Güvenliği ihlal ettiği gerekçesiyle yasaklanan Uber, Londra’yla birlikte dünya gündeminin de manşetlerinde yer aldı. Zira karar, bazılarına göre “yersiz ve haksız” bazılarına göreyse gecikmeli olsa da uzun süredir yapılması gerekendi. Lisansı iptal edilen Uber hakkında siz ne düşünürsünüz bilemiyorum ancak fikrinizi sosyal medya kullanıcılarının tepkilerini ve haberin ayrıntılarını gördükten sonra belirtmelisiniz derim.

ABD merkezli uluslararası ulaşım şebekesi şirketi Uber’in lisansının Londra’da iptal edilmesi, tartışmalara yol açtı.

Uber’in lisansının Londra’da iptal edilmesi, tartışmalara yol açtı.

Ama detaylara geçmeden önce bilmeyenler için Uber’in ne olduğundan kısaca bahsedelim. Telefon uygulamasıyla insanlara alternatif taksi hizmeti sunan Uber, siyah taksi olarak da adlandırılmaktadır.

Ve bu uygulama ile istenen şartları yerine getirenler, güzergahlarına göre taksi şoförlüğü yapabilmektedir. Daha doğrusu, müşterinin girdiği bilgiler doğrultusunda (nerede, kaç kişi oldukları gibi) Uber en yakın sürücüsünü müşteriye yönlendirmektedir.

Yeri gelmişken Uber’in ülkemizde yasaklandığını ve pek çok sürücünün bu nedenle ceza yediğini belirtelim.

Uber’in ülkemizde yasaklandı.

Her neyse, gelelim Londra’nın koyduğu yasağa. Daha doğrusu, şirketin işletme ruhsatının yenilenmeyeceği duyurusuna!

Londra’nın toplu taşıma ve ulaşım operasyonlarından sorumlu Transport for London, Uber’in lisansını yenilemeyeceğini duyurdu.

 Transport for London, Uber’in lisansını yenilemeyeceğini duyurdu.

Gerekçe olarak da kurumsal sorumluluk eksikliği ve müşterilerin güvenliğine ilişkin endişeler bulunduğunu öne sürdü. Tabii, Uber bu kararı 21 gün içerisinde temyize götürme hakkına sahip.

Şirket yaptığı açıklamada; Londra’nın herkese açık olduğunu ancak karara bakılırsa inovatif şirketlere açık olmadığını gösterdiğini belirtti.

Uber kararı temyize götürecek.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan ise “Kararı tamamen destekliyorum. Eğer Londralıların güvenliğine ilişkin endişe oluşturan bir durum varsa, lisansın yenilenmesi hata olurdu.” dedi.

Hizmet verdiği tüm ülkelerde taksicilerin protesto ettiği Uber, Londra’da 40 bin araçla hizmet ediyor. Ve görünen o ki şirket, kararı temyize götürme konusunda gayet kararlı! Sonuçta; 8.5 milyon nüfusu olan Londra’da 3.5 milyon kişinin Uber’i kullandığı tahmin ediliyor. Karardan epey memnun olan Londra Taksiciler Birliği ise Uber hakkında “ahlaksız şirketin Londra sokaklarında yeri yok” sözleriyle yorum yapıyor.

Sosyal medya kullanıcılarının yorumlarından bazıları da şunlar:

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum