Yatırım yapmaya başla!

Londra Yasağını Temyize Götüren Uber’in Lisans Mücadelesi Başlıyor!

Londra lisansına ilişkin kararı temyize götüren Uber’in davası bugün başlıyor. İşte mahkemeden çıkacak sonuç ve süreç ile ilgili detaylar…
Londra Yasağını Temyize Götüren Uber’in Lisans Mücadelesi Başlıyor!

Geçen yıl Londra’da yasaklanan Uber, bu kararı temyize götüreceğini açıklamış ve milyonlarca kullanıcısının bulunduğu pazarı terk etmemek için elinden geleni yapacağını açıklamıştı. Buna göre Londra’nın toplu taşıma ve ulaşım operasyonlarından sorumlu Transport for London, Uber’in lisansını yenilemeyeceğini duyurmuş, açıklama dünya çapında tartışmalara neden olmuştu.

Uber’in Londra yasağına gelen sosyal medya tepkileri de kararın ne kadar çelişkili olduğunu açıkça göstermiş, 8.5 milyon nüfuslu şehirde 3.5 milyon insanın kullandığı Uber kent sakinlerini adeta ikiye bölmüştü. Ve o zaman kararı temyize götüreceğini söyleyen Uber, yasağın ardından yaptığı yeniliklerle lisans hakkını geri alabilmek için sıkı bir çalışma içinde olduğunu gösterdi.

Bugün görülecek dava karşısında elini güçlendirmek isteyen Uber, birkaç ay önce 24 saat hizmet verecek danışma hattı açacağını duyurmuştu.

Uber Londra Lisansı Meselesini Halletmek için ÇalışıyorYetkililerle arasını düzeltmek isteyen Uber, Tom Elvidge aracılığıyla stratejilerini değiştireceklerini ve ilerleyen dönemlerde iyileşmek için daha çok çalışacaklarını belirtmişti. Lisans hakkını almaya kararlı görünen Uber, İngiltere’de güvenlik amacıyla hem sürücüler hem de müşteriler için 24 saat açık danışma hizmeti vereceğini duyurmuştu.

Uber’in açıklamalarına karşılık veren Transport for London sözcüsünün, söz konusu yeniliği memnuniyetle karşıladıklarını söylemesi temyizle ilgili umut vermişti.

Londra Lisansı İptal Edilen Uber Yenilikleri Ayrıca Avrupa’da yasaklanan Uber’in işini garantiye almak için bölgedeki yöneticilik görevine Jamie Heywood’u getirmesi de dikkat çekiciydi. Çünkü Heywood, daha önce Amazon’un İngiltere’deki elektronik perakende işinden sorumluydu ve Avrupa pazarında imza attığı başarılı işlerle tanınıyordu. Kısacası; Uber Londra yasağını kaldırabilmek için aylardır bir dizi farklı çalışma yapıyordu.

Yeniden Londra yollarına çıkmak ve milyonlarca kullanıcısına hizmet vermek isteyen Uber’in bugün başlayacak davasından çıkacak sonuç haliyle merak ediliyor.

Uber'in Temyiz Mahkemesi BaşlıyorNihayetinde 3.6 milyon kişinin düzenli olarak kullandığı ve 45 bin kayıtlı sürücüsünün bulunduğu Londra pazarı, Uber için fazlasıyla önem taşıyor.

Bu noktada; kaynaklar Transport for London’ın diğer firmalara verdiği 5 yıllık lisansının yerine 18 aylık bir lisans vermesinin mümkün olduğunu iddia ediyor. Ayrıca birkaç gün sürebilecek davanın yeniden temyize götürülebileceği söyleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum