Yatırım yapmaya başla!

Temyizi Kazanan Uber Londra’da 15 Ay Daha Faaliyet Gösterebilecek

Geçen yıl iptal edilen Londra lisansını geri kazanmak için sıkı bir çalışma içine giren Uber, emeklerinin karşılığını aldı. Ayrıntılar aşağıda…
Temyizi Kazanan Uber Londra’da 15 Ay Daha Faaliyet Gösterebilecek

Geçen yıl iptal edilen Londra lisans hakkını geri alabilmek için sıkı bir uğraş içerisine giren Uber, emeklerinin karşılığını aldığını duyurdu. Nitekim Pazartesi günü başlayan temyiz davasının, popüler araç paylaşım platformunun lehine sonuçlandığını açıklandı.

Westminster Sulh Ceza Mahkemesi’nden yapılan açıklamada Uber’in Londra’da faaliyet gösterebilmesi için gereken lisansının, 15 aylık süreyle geri verilmesine hükmedildiği belirtildi. Ancak şirketin bu süre zarfında denetleneceği ve belli başlı kurallara uymak durumunda kalacağı bilgilerine de yer verildi.

Uber yetkilileri, Londra lisansının iptali karşısında sessiz kalmayacağını açıklamış, bunun için gereken her şeyin yapılacağını belirtmişlerdi.

 Uber Londra'da 15 Ay Daha Faaliyet GösterebilecekZaten platformun aylardır gündeme geldiği birçok yenilik de Uber’in bu kazançlı ve kalabalık pazarı bırakmak istemediğini açıkça göstermişti. Neticede beklenen oldu ve Uber Londra lisansını geri aldı. Yapılan açıklamada Uber’in Londra’da 15 ay süreyle faaliyet göstermek için lisans aldığı belirtildi.

Ayrıca 15 aylık lisans süresi boyunca girişimin denetimlere tabi tutulacağı ve Uber’in Transport for London’a giderler için 425 bin sterlin ödeyeceği söylendi.

Uber Londra Lisans Hakkını Aldı Uber’in İngiltere Genel Müdürü Tom Elvidge de konuyla ilgili açıklamasında; Transport for London’la birlikte çalışmaya devam edeceklerini, bir yandan güven kazanırken diğer yandan da Londra’daki kullanıcılara en iyi şekilde hizmet vermeye çalışacaklarını dile getirdi. 2 gün süren temyiz davasının sonucunda Yargıç Emma Arbuthnot, Uber’in Londra’daki faaliyetlerine devam edebileceğini bildirdi.

Yargıç Emma Arbuthnot, davadan sonra yaptığı açıklamada ise 15 aylık sürecin Uber ile düzenleyici kurumun yeni düzenlemeleri test etmesini sağlayacağını belirtti.

Uber Londra'daki Faaliyetlerine DEvam EdebilecekNihayetinde; Uber Londra lisansını geri alabilmek için İngiltere’de hem sürücüler hem de yolcular için 24 saat açık danışma hattı hizmeti gibi yenilikler yapmıştı.

Platformun Avrupa’da başarılı işlere imza atmış Jamie Heywood’u işe alması, 10 saat iş yapan sürücülere 6 saatlik zorunlu güvenlik molası vermesi bunlardan bazılarıydı. Kısacası, Uber Londra lisansını geri alabilmek için epey kararlı davrandı ve sonunda amacına ulaştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum