Yatırım yapmaya başla!

Uber Hatasını Telafi Etmek için Hackerlara 100.000 Dolarlık Sus Payı Vermiş!

Ülkemizdeki taksi şoförlerinin de epey tepki gösterdiği Uber’den dün şaşırtıcı bir açıklama geldi. Ve bu açıklama bazılarına “özrü kabahatinden büyük” dedirtti!
Uber Hatasını Telafi Etmek için Hackerlara 100.000 Dolarlık Sus Payı Vermiş!

2009 yılında kurulan ve 2015 itibariyle dünya çapında 50’den fazla ülkede hizmete sunulan Uber’in popülerliği gün geçtikçe daha çok artıyor. Tabii, şirketin artan popülaritesi beraberinde hararetli tartışmaları da getiriyor.

Bazıları Uber’in hem müşteri hem de sürücü için epey faydalı olduğunu düşünürken, bazıları da şirketin taksicilerin yoluna taş koyduğunu ayrıca kullanıcılar için güvenlik sorunu teşkil ettiğini söylüyor. Hatta bu nedenlerden ötürü Londra’da Uber yasaklanmış, bu yasak sosyal medya kullanıcıları tarafından hem alaylı hem de sert sözlerle eleştirilmişti.

Gerçi Uber’in Volvo’ya 24 bin otonom araç siparişi verdiğini düşününce, bu yasağın şirketin hızını hiç kesmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Uber Volvo'ya 24 Bin Araç siparişi Vermişti Bilmeyenler için verilen siparişteki araçlarının hepsinin 2017 Volvo XC90 Excellence olduğunu da belirtelim. Neticede; ABD merkezli şirket getirdiği yeniliklerle adından daha çok söz ettireceğe benziyor. Öte yandan; şirket CEO’sunun dün yaptığı açıklama, Uber’e yine kuşkulu gözlerle bakılmasına neden olacak.

Çünkü şirket, geçen sene bir siber saldırıya uğradığını ve 57 milyon kullanıcısının bilgilerinin çalındığını duyurdu.

 CEO Dara Khosrowshahi Açıklama YaptıDün yapılan bu şaşırtıcı açıklamada konuşan CEO Dara Khosrowshahi; olanlar için çok üzgün olduğunu ve geçmişteki hatalardan ders çıkartacaklarını belirtti. Siber saldırı sırasında Uber’de görev almayan ve Haziran’da istifa eden Travis Kalanick’in yerine geçen Khosrowshahi, “geçen yıl yaşananlar için bahane üretmeyeceğim” diyerek, gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

Tüm bunlara ek olarak; bazı kaynaklarda Uber’in hackerlara 100.000 dolarlık ödeme yaptığı ve olayın gizli kalmasını sağladığı iddia edildi.

Uber’in Hackerlara 100.000 Dolarlık Ödeme Yaptı.ABD’de Uber sürücülüğü yapan 600 bin kişinin isim ve ehliyet bilgilerinin yanı sıra milyonlarca kullanıcının isim, e-posta ve telefon numaralarının çalındığı saldırı, tüm dünyada ses getirdi.

İlaveten; kullanıcıların kredi kartı, doğum tarihi, sosyal güvenlik numaraları gibi bilgilerinin saldırıdan etkilenmediği açıklandı. Her şeye rağmen milyarlarca dolarlık değerde bir şirketin böyle büyük bir saldırıyı nasıl gizlediği ve açıklamanın neden aylar sonra yapıldığı akıllarda soru işaretlerine yol açtı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum