Yatırım yapmaya başla!

Uber İngiltere’de Elektrikli Araç Sürücülerine 260 Milyon Dolar Yatırım Yapacak!

Uber'in İngiltere'ye yapacağı yüksek yatırım, şehirlerdeki elektrikli araç sayısını katlayacak. Detaylar haberde...
Uber İngiltere’de Elektrikli Araç Sürücülerine 260 Milyon Dolar Yatırım Yapacak!

Uber, Londra’da büyük bir teşvikin startını veriyor. Dünyamızdaki hava kirliliği oranlarını düşürmek veya daha fazla çoğalmasını engellemek adına, araçlar üzerinde çok kapsamlı dönüşümlere başlanmıştı. Özellikle en çok doğaya zehirli gaz bırakan dizel motorlu araçlar için ülke ve şirketler alarm durumuna geçmişti. İş ciddiydi çünkü bilimadamlarının verdiği 2030 tarihi, hava olaylarında tehlikeli bir dönemi işaret ediyordu.

Uber’de insanları elektrikli araçlara daha fazla teşvik etme maksatlı, 260 milyon dolarlık (200 milyon Sterlin) bir yatırımdan söz etti. Lüks taşımacılık ve otonom sürüş teknikleriyle son yıllarda adından söz ettiren şirket, Londra’nın temiz hava sahası olması için çalışacak! İşte detaylar…

Birleşik Krallık kendi başına da karbondioksit gazına karşı mücadele ediyor.

Uber, Londra’da tüm sürücülerin 2025 yılına kadar elektrik araçlara geçmesi için çalışacak. Şirket, İngiltere başkentinde, EV araçlarıyla yolculuk yapacak her sürücüye belli oranda ücret verecek.

Düşünceye göre araç sahipleri de daha hızlı bir şekilde dizel araçlarını terk ederek elektrikli araçlara yönelecek. Dün açıklanan planlara göre 2 yıl içerisinde 20.000 sürücünün temiz dünya yakıtına geçmesi planlanıyor.

Uber İngiltere sokaklarında en çok havayı kirleten 1000 dizel araç şemasını çıkartacak.

Avrupa Birliği’nin 2005 yılında belirlediği “minimum emisyon standartı” uygulaması olan Euro 4 motorlu dizel araçların hurdaya çıkartılması karşılığında 1.500 Sterlin’lik bir kredi imkanının sunulacağı da söylendi.

Sürücülere yaptıkları kilometre başı, bir ödül tadında vereceği paralarla olaya dahil olan Uber, EV sürücülere daha fazla şarj istasyonu sunulacağını da söylüyor. Hali hazırda İngiltere’de Amerikalı ChargePoint, BP’nin ChaergeMaster ve EO Şarj, EVbox, Franklin Energy şirketlerinin dolum noktaları bulunuyor.

Londra Belediye Başkanı sıkı yönetime geçiyor.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, şehrin kirli havasını temizlemeyi önceliği haline getirdi ve önümüzdeki nisan ayında eski model benzin ve dizel araçlarıyla doğayı kirleten sürücüler için günlük 12,50 sterlinlik sıkı bir ücret uygulanacağını söyledi.

“Ultra düşük emisyon bölgesi” olarak ayrılan Londra’da bahar ayları çok hareketli geçecek. Uber İcra Kurulu Başkanı Dara Khosrowshahi, “Londra belediye başkanı, başkentteki hava kirliliğinin üstesinden gelmek için cesur bir vizyon belirledi ve bunu yapmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız.” şeklinde görüşlerini bildirdi.

200 milyon Sterlinlik Temiz Hava Sahası Planı, farklı bir durum olmadığı sürece 2025 yılına kadar tamamlanmak isteniyor. 7 senelik bir dilimde her bir aracın elektrik gücüyle hareket etmesi sağlanacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum