Yatırım yapmaya başla!

Engelleri Bir Bir Aşan Uber Finlandiya Savaşını da Kazandı!

Engelleri bir bir aşan Uber, Londra'nın ardından Finlandiya'nın da zincirlerini kırdı. Detaylar aşağıda;
Engelleri Bir Bir Aşan Uber Finlandiya Savaşını da Kazandı!

Pek çok ülkede yasalara takılan Uber, bugün Finlandiya’daki servislerini yeniden başlattığını açıkladı. Geçen yıl ülkenin katı taşımacılık yasalarına takılan Uber, neredeyse bir yıllık askıya alma döneminin ardından Finlandiya’ya geri döndüğünü duyurdu.

Buna göre; popüler ulaşım ağı en popüler hizmetlerinden UberX ile UberBlack’in Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de Çarşamba’dan itibaren kullanılabileceği belirtildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Uber’in Nordik Ülkeleri yetkilisi Joel Jarvinen, durumdan memnun olduklarını ve yeni düzenlemelerin kullanıcıları nasıl etkileyeceğini anlattı.

Jarvinen konuşmasında; Finlandiya’daki yeni modern düzenlemelerin adil rekabeti desteklediğini dile getirdi.

Uber Finlandiya Duyurusu Düzenlemelerin, yeni teknolojinin geleneksel ulaşım yöntemleriyle birlikte çalışabileceğinin farkına vardığını vurgulayan Jarvinen; “Serbest piyasa, tüketici için çok daha fazla seçenek sunarken sürücüler için de çok daha fazla özgürlük ve olanak sağlayacak” dedi.

İlaveten; Uber gibi uygulamaların kullanılamadığı diğer ülkelerin de Finlandiya gibi yeniliklere açılacağını umduklarını söyledi.

Uber Yasa Değişikliğinin Ardından Finlandiya’ya Geri Döndü!Zira Uber, Türkiye’nin aynı sıra Danimarka, Macaristan ve Bulgaristan’da yasaklanmış durumda. Neyse ki Finlandiya’daki yeni düzenlemeler sayesinde bir pazarda kullanılabilir hale geçti. Sonuçta; Ağustos 2017’den itibaren ülkedeki lisanssız faaliyetlerini durduran Uber, Finlandiya pazarına 2014’te girmiş ve 3 yıl boyunca yasalarla mücadele etmişti.

Ve şirketin Finlandiya faaliyetlerini durdurma kararı aldığında yaptığı açıklamada belirttiği gibi ülkede yeni düzenlemeler bu ayın başında yürürlüğe girdi.

Uber Finlandiya’ya Geri Döndü!Dijital dostu olması planlanan yeni taşımacılık hizmetleri yasalarının, taksi izinleri için başvuru sürecini kolaylaştırmayı amaçladığı belirtildi. Ayrıca yeni düzenlemenin, taksi operatörlerine tarifeleri serbestçe belirleme hakkı tanıdığı kaydedildi.

Nihayetinde; 740 milyondan fazla nüfusu olan Avrupa kıtası Uber için önemli bir pazar ve şirket burada takıldığı engellere kolay kolay yenileceğe benzemiyor.

Uber Londra'dan Sonra Finlandiya'ya Merhaba DediBirçok ülke, Uber’i geleneksel taksi hizmetlerine zarar verdiği ve yasalardan muaf tutulduğu için istemiyor. Londra’nın Uber üzerinde uyguladığı yaptırım bu baskılara örnek olarak gösterilebilir.

Ne var ki Uber, Londra pazarını geri kazanmak için lisans iptaline gerekçe olarak gösterilen tüm eksikliklerini tamamladı ve geçtiğimiz günlerde Londra’da 15 ay daha faaliyet gösterebilmek için gereken izni aldı. İlaveten Uber’in; geçen yıl yeni taksi lisansları ve zorunlu taksimetre kuralları nedeniyle tamamen çekildiği Danimarka’ya girebilmek için de çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Kısacası ABD’li girişim; kapıdan kovulsa da bacadan girmenin bir yolunu buluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum