Yatırım yapmaya başla!

Uber’in Eski Yöneticisinin Scooter Paylaşım Girişimi 100 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!

Uber’e benzeyen elektrikli araç paylaşım girişimi Bird, B serisi yatırım turunda 100 milyar dolarlık rakama ulaştığını duyurdu. Detaylar aşağıda;
Uber’in Eski Yöneticisinin Scooter Paylaşım Girişimi 100 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!

Elektrikli araç paylaşım şirketi Bird, B serisi yatırım turunda 100 milyar dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Düşük ücretli, güvenli ve çevre dostu ulaşım amaçlayan şirketin kurucusu Travis VanderZanden, bu haberi gururla paylaştı.

Bird’i kurmadan önce Uber’de ve Lyft’te yöneticilik yapan Travis VanderZanden, kısa süre önce de 15 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurmuştu. İşte detaylar;

Dün yaptığı duyuruyla 100 milyon dolarlık yatırım aldığını açıklayan Bird, hızla değişen ulaşım endüstrisinde adı sıklıkla duyulan şirketler arasında.

Elektrikli Scooter Paylaşım Şirketi Bird 100 Milyon Dolarlık Yatıırm AldıElektrikli scooterlar ile ulaşımda geleceğin Uber’i olacağı söylenen şirket, bundan kısa süre önce de 15 milyon dolarlık yatırım almıştı. Ve bütün bu yatırımlar, şirketin geçen yıl kurulmasına rağmen büyük bir başarı yakaladığını açıkça gösteriyor.

Öte yandan; Santa Monica merkezli şirket, 15 milyon dolarlık yatırımını ABD’de büyümek için kullanacağını belirtmişti.

Fakat Bird’in aldığı yatırımın duyulmasının üzerinden çok fazla zaman geçmeden şirket Santa Monica’nın yasalarına takılmıştı.

Santa Monica Merkezli Şirket Öncesinde 15 Milyon Dolarlık Yatırım AlmıştıZira Eylül ayında kurulan elektrikli scooter paylaşım girişimine Aralık ayında dava açılmış fakat Şubat’ta uzlaşmaya varılmıştı. Ve gerekli lisanslara sahip olmayan şirkete 300 bin dolarlık ceza kesilmesine karar verilmişti.

Neticede; hızla büyüyen Bird’in halihazırda hizmet verdiği San Diego içinde ve Los Angeles çevresindeki popülaritesi giderek artıyor.

Kaldı ki eski Uber yöneticisi Travis VanderZanden’in dediğine göre yıl sonuna kadar Bird scooterları 50 pazara yayılacak.

Bird'i Uber yöneticisi Travis VanderZanden KurduGünümüzde araba yolculuklarının % 40’ının 2 milden daha az mesafeler için yapıldığını belirten VanderZanden, Bird scooterlarının trafik yoğunluğunu ve sera gazını azaltacağını söylüyor.

Ayrıca şirket yatırımcıları arasında olan Valor’un kurucusu Antonio Gracias, “Bird’in ulaşımdaki bir sonraki çağı başlatacağına” inandıklarını belirtiyor. Gracias ayrıca Tesla ve SpaceX’in yönetim kurulu üyesi olarak da tanınıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum