Yatırım yapmaya başla!

UBER Engellilerin Ulaşım Sıkıntısını Giderecek Projeler Geliştirmeye Başladı

Son yıllarda ulaşım alanında büyük atılım yapan UBER, şimdi de engellilere hizmet verecek yeni projeler geliştirmeye başladı.
UBER Engellilerin Ulaşım Sıkıntısını Giderecek Projeler Geliştirmeye Başladı

Bilindiği üzere son yıllarda ulaşım alanında UBER’in büyük söz sahibi olmaya başladığına tanık oluyoruz. Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber UBER, gücüne güç kattı ve dünya genelinde ulaşım alanında önemli hizmet verir hale geldi. Ancak engelli vatandaşlar ise hayatın pek çok alanında olduğu gibi ulaşım alanında da çeşitli sıkıntılar çekmek durumunda kalıyorlar.

Vatandaşların dışarıda yürürken ya da bir yere ulaşmak istediklerinde sıkıntı yaşadıklarını gören UBER, bu duruma yönelik çeşitli projeler geliştirmeye başladı. Şirket engelli insanların ulaşımda yaşadıkları sıkıntıları en aza geliştirecek bir sistem üzerinde çalışmaya başladı. Geliştirilen proje ile hem tekerlekli sandalye kullanan hem de görme engelli vatandaşlara yönelik hizmetler planlanıyor.

UBER Engellilere Yönelik Proje için Kolları Sıvadı

UBER Engellilere Yönelik Proje için Kolları Sıvadı

Engelli vatandaşlar için harekete geçen UBER, ilk olarak tekerlekli sandalye kullanan insanlara yönelik bir proje geliştiriyor. Yapılacak olan yenilik ile tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlar için araçlara sandalye rampası eklenecek. Bir diğer proje ise görme engellileri gözetiyor.

Ayrıca araçların içerisi engelli vatandaşlar için yeniden tasarlanacak. Burada daha geniş bir ortam ve tekerlekli sandalyelerin arkaya kaymasını önleyecek yeni bir sistemin geliştirileceği belirtiliyor. Şirket hayata geçecek yeni uygulamalar ile engellilerin ulaşım problemini tamamen çözmenin peşinde.

UBER CEO’su Projeler Hakkında Bilgi Verdi

UBER CEO’su Projeler Hakkında Bilgi Verdi

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Engellilerin uygulama üzerinde en fazla 15 dakika içerisinde erişebilecekleri araçlar tahsis edilecek ve en önemlisi bu araçların ücretlendirmeleri, standart fiyatlardan farklı olmayacak.” ifadelerine yer verdi. Projenin geliştirilme sürecinde ise MV Transportation şirketi ile iş birliği yapılacak.

Hizmet ilk olarak ABD’nin New York, Boston, Philadelphia, Washington DC, Chicago ve Toronto eyaletlerinde hayata geçirmeyi planlıyor. Kısa süresinde ise dünya genelinde engellilere yönelik geliştirilen projeler hayata geçecek. UBER’in hayata geçirmeye hazırlandığı bu projelerin diğer ulaşım şirketlerini de harekete geçirmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum