Yatırım yapmaya başla!

Uber CEO’su Şirketin Geleceğini Dört Değil İki Tekerleklilerde Görüyor!

Uber CEO’su, her ne kadar otomobillerle özdeşleştirilse de şirketin geleceğini 4 değil 2 tekerleklilerde gördüğünü söyledi. Detaylar aşağıda;
Uber CEO’su Şirketin Geleceğini Dört Değil İki Tekerleklilerde Görüyor!

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, şirketin geleceğiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Girişimin tartışmalı CEO’su Travis Kalanick’in ardından yöneticilik koltuğuna oturan ve Uber’de pek çok başarılı çalışmaya imza atan Khosrowshahi, şirketin geleceğinin otomobillerde değil elektrikli scooterlar ve bisikletlerde olduğunu söyledi.

Financial Times’a verdiği röportajla başlıkları süsleyen Uber yöneticisi, firmanın bundan sonra elektrikli scooter ve bisiklet kiralama alanına yoğunlaşacağını dile getirdi. Bu hamlenin şirketin karını azaltabileceğini ama uzun vadede faydalı olacağını vurgulayan Khosrowshahi, şehir merkezinde bireysel taşımacılığın daha uygun olduğunu kaydetti.

Otomobillerle adeta özdeşleşen Uber’in geleceğinin dört tekerleklilerden ziyade iki tekerliklerde görülmesi dikkat çekti.

Uber'in Geleceği Otomobillerden Geçmiyor Uber CEO’sunun büyük yankı uyandıran açıklamalarında, Khosrowshahi şirketin elektrikli scooter ve bisiklet işlerine yoğunlaşacağını söyledi. Birkaç ay önce Lyft’le girdiği elektrikli scooter rekabeti ile gündeme gelen Uber, bu alana yoğunlaşacağının sinyallerini daha önce verse de Uber’in otomobillerden uzaklaşacağı yönündeki haberler pek çok kişiyi şaşırttı.

Şehir merkezinde bireysel taşımacılığın daha uygun olduğunu dile getiren CEO, gelecekte insanların daha sık ve daha kısa mesafelerde seyahat edeceğini aktardı.

Uber CEO'su Elektrikli Scooter ve Bisiklet Alanına Yoğunlaşmak İstiyor Düşüncesini; “işten çıktığınızda bir tonluk metal yığınının sizi 10 blok öteye taşıması verimsiz olur” sözleriyle açıklayan yönetici, kısa olmasa da uzun vadede bu yönde ilerlemek istediklerinin üzerini çizdi. Öte yandan Khosrowshahi, bu yönelimin olası dezavantajları hakkında konuşmayı da ihmal etmedi.

Örneğin, Uber sürücülerinin bu plandan zarar görebileceğini kabul etti ama uzun vadede işlerin onların da lehine işleyeceğini vurguladı.

Uber Jump'ı Satın AldıKısa vadeli kazanç yerine uzun vadeli kazanca odaklanma konusunda kararlı konuşan yönetici; “Davranışı kullanıcı için bir kazanç olacak şekilde şekillendirebiliyoruz. Bu aynı zamanda şehir için de bir kazanç olacak” ifadelerini kullandı.

İlk kez kendi uygulamasına Şubat ayında elektrikli bisiklet ekleyen Uber, Nisan’da da bisiklet paylaşım şirketi Jump’ı 200 milyon dolar karşılığında satın almıştı. Kaldı ki Jump’ın New York, Washington ve Denver dahil olmak üzere 8 ABD şehrinde faaliyet gösterdiği biliniyordu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum