Paylaşım

Twitter’ın Satışı Yılan Hikayesine Döndü!


 

Yaklaşık bir aydır satışı gündemde olan Twitter’ın talipleri birer birer azalıyor. Sosyal medyanın en önemli kuruluşlarından olan mavi kuşun satış hikayesi tam anlamıyla yılan hikayesine dönmüş durumda. Twitter’ın satış süreciyle ilgili tüm merak edilenler ve ayrıntılar haberimizde;

Satıldı, satılacak derken Twitter’ın satış hikayesi tam bir muammaya döndü. Kim aldı, satılmıyor mu gibi sorular ise tüm şiddetiyle devam ediyor. Twitter’ın satış hikayesi bugünlerde tam anlamıyla yılan hikayesine dönmüş durumda. Bilindiği üzere son bir aydır Twitter’ın satılacağı söylentileri, Silikon Vadisi’nin ana gündem maddesi olmuş durumda. Facebook, Google, Apple gibi dev kuruluşların bu satış için birbirleriyle yarıştığına yönelik spekülasyonlar, gündemi bir hayli meşgul etmişti. Ancak bu ayın başında Google’nin, Twitter’ı satın almaktan vazgeçtiği açıklanmıştı.

Twitter tarafından gelen açıklamalar ise satıştan vazgeçildiği yönünde oldu. Bu açıklamanın ardından ise Twitter, oldukça zor günler geçirmeye başlamıştı. Şirketin hisse senetleri satış sürecinin askıya alınmasına bağlı olarak yüzde 11 oranında değer kaybetmişti. Tüm detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Google’nin Twitter’ı satın almayacağı söylentilerinin ardından hisse senetlerinde yaşanan sert düşüşler, teknoloji şirketlerine yatırımlar gerçekleştiren hem küçük hem de büyük yatırımcıları bir hayli tedirgin etmişti.

İlerleyen günlerde ise Facebook’un, Twitter’a teklif götüreceğine yönelik yeni söylentiler çıkmaya başlamıştı. Ancak bu söylentilere rağmen Twitter’ın hisse senetleri düşük yönlü seyrini devam ettirdi. Bugünkü işlemlere bakıldığı zaman şirketin hisse başı değeri, 16,23 dolar seviyesine kadar gerilemiş durumda. Şirketin hisse başı değeri, Google’nin teklif vereceği söylentileriyle 25 dolar düzeyine kadar yükselmişti.

Şirketler Twitter’ı satın almaktan neden vazgeçiyorlar?

Bugün Twitter’ın satış süreciyle ilgili olarak ortaya yeni bir iddia atıldı. Gizli kaynaklardan alınan bilgilere göre, Twitter’ı satın almak isteyen şirketlerin vazgeçme nedeni olarak “trol” gösterildi. Twitter bünyesinde huzursuzluk çıkaran ve başkalarına tacizlerde bulunan kullanıcıların giderek artması üzerine Facebook ve Google gibi şirketler, Twitter’ı satın almaktan vazgeçtiler. Kick It Out tarafından geçen yıl açıklanan rapora göre, sosyal medyadaki saldırgan paylaşımların yüzde 88’i Twitter üzerinden yapılıyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın