Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter Zarar Etmeye Devam Ediyor!

En çok kullanılan sosyal paylaşım ağlarından biri olan Twitter, 2017'nin ikinci çeyreğinde zarar ettiğini duyurdu. Şirket hisseleri borsada da değer kaybetti.
Twitter Zarar Etmeye Devam Ediyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Uluslararası sosyal paylaşım ağı Twitter, ikinci çeyrek mali raporunu açıkladı. Buna göre ABD’li şirket ikinci yarıda 116 milyon dolar zarar ettiğini duyurdu. Şirketin geçen yılın aynı dönemine ilişkin zararı 107 milyon dolardı. Edinilen bu bilgiler akıllara, acaba insanlar artık Twitter kullanmıyor mu sorusunu getiriyor.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, 2017 yılının ikinci çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre gelir %4,6 oranında düşüş gösterdi.

En çok kullanılan ve gün içerisinde yaklaşık 10 milyon kelimelik tweet atılan Twitter, geçen sene ikinci çeyrekte 602 milyon dolar gelir elde etmişti. Ancak bu sene %4,6 azalan gelir 574 milyon dolara indi.

Twitter üst düzey yöneticisi Jack Dorsey, geçen yıl aynı döneme göre aktif kullanıcı sayısının hem günlük hem de aylık bazda artış gösterdiğini belirtti.

Twitter CEO’su Jack Dorsey yaptığı açıklamada; aylık ortalama aktif kullanıcı sayısının 2016 yılının ikinci çeyreğine kıyasla, %5 artış gösterdiğini belirtti. Ek olarak günlük ortalama aktif kullanıcı sayısında da aynı döneme göre %12 artış kaydedildi. Yıl içi verilerine bakıldığında ise; Nisan-Haziran dönemiyle, Ocak-Mart dönemlerinde aylık ortalama aktif kullanıcı sayılarının aynı olduğunu görmekteyiz. Bu iki dönemde de aylık kullanıcı sayısı 328 milyonda sabit kaldı.

Sosyal medyanın mavi kuşu Twitter’ın zarar açıklaması, çok geçmeden borsada yankı buldu.

New York Borsası’nda işlem gören Twitter şirketinin hisse başı fiyatı %14 düşüşle 16,85 dolara indi. En büyük mikroblog sitelerinden biri olan Twitter hisse senetleri, 2013 yılından bu yana finans piyasaları aracılığıyla işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu