Yatırım yapmaya başla!

Twitter’da Zaman Çizelgesi Otomatik Olarak Güncellenecek

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter’ın zaman çizelgesinde yeni paylaşımlar otomatik olarak görünür hale gelecek.
Twitter’da Zaman Çizelgesi Otomatik Olarak Güncellenecek

Sosyal medya dünyasının en büyük platformlarından biri olan Twitter, her geçen gün yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. 2006 yılında kurulan şirket o günden bu yana büyük bir değişim geçirdi ve bu değişimini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Listeler bölümünü Ana Sayfa gibi kullanılmasına imkan sağlayan bir özellik üzerinde çalıştığını duyuran sosyal medya devi, yine kullanıcı dostu bir özellik üzerinde çalışıyor. Popüler mikro blog sitesi önümüzdeki günlerde zaman çizelgesinde önemli bir değişikliğe imza atmaya hazırlanıyor.

Yeni özellik sosyal medya araştırmacısı Matt Navara tarafından ortaya çıkarıldı. Sosyal medya devi kullanıcıların zaman çizelgesindeki yeni paylaşımları otomatik ve gerçek zamanlı olarak güncelleyecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Özellikle kısa sürelerde çok sık tweet atan hesapları takip etmek adına bu özelliğin son derece yararlı olduğu söylenebilir.

Akış Gerçek Zamanlı Güncellenecek

Akış Gerçek Zamanlı Güncellenecek

Twitter’da Ana Sayfa bölümünde kullanıcılara iki farklı şekilde akış gösteriliyor. Varsayılan olarak kullanıcılar en popüler tweetleri görüntülüyor. Dileyen kullanıcılar ise kendi seçimleri doğrultusunda en son atılan tweetleri görüntüleme şansına sahip. Ancak her iki görüntüleme şeklinde de yeni yapılan paylaşımlar için manuel olarak tıklama yapmak gerekiyor.

Matt Navara’nın keşfettiği özellik ile böyle bir duruma gerek kalmayacak. Twitter’da zaman çizelgesinde kullanıcıların bir müdahalesine gerek kalmadan içerikler otomatik olarak güncellenecek. Gerçek zamanlı olarak yeni tweetlerin görüntüleneceği bu özelliğe ‘Stream Tweets’ adı veriliyor. Yoğun gündem takibinde bu özelliğin son derece kullanışlı olacağını söyleyebiliriz.

Hesaplar Kategorilere Ayrılacak

Hesaplar Kategorilere Ayrılacak

Sosyal medya devinin üzerinde çalıştığı bir diğer özellik ise kullanıcıların takip ettikleri hesaplara yönelik olacak. ‘Topic List Option’ adı verilen özellik ile kullanıcılar takipte oldukları hesapları konularına göre kategorize edebilecek. Siyaset, spor, magazin gibi farklı türde hesapları takip eden kullanıcılar, kendi istedikleri şekilde alt sekmelere ayırabilirler.

Twitter hem gerçek zamanlı akış hem de hesapların konulara göre kategorize edilmesine imkan sağlayan yeni özelliklerini sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde deniyor. Önümüzdeki günlerde platform genelinde yeni araçların yayınlanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum