Yatırım yapmaya başla!

Twitter Yeni Bir Abonelik Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Twitter’ın yayınladığı bir iş ilanı yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalışıldığını ortaya koydu.
Twitter Yeni Bir Abonelik Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi Twitter olmakta. Gündeme dair pek çok konunun takip edildiği mecra, milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Şirket bu kitleyi artırmak adına yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor. Son dönemde özellikle ABD’deki ırkçılık olayları sonrası Twitter daha kritik bir platform haline geldi. Mikro blog sitesi geçtiğimiz günlerde ırkçılık imasına yol açacak bazı kelimeleri yasaklayacağını açıklamıştı.

Popüler sosyal medya şirketlerinin büyük bölümü sürekli kendisini yeniliyor ve farklı projeler üzerinde yoğunlaşıyor. Twitter’ın da benzer planları olduğu biliniyor. Son olarak yayınlanan bir iş ilanı ise bu planlardan birisini ortaya koydu. Sosyal medya devinin ilerleyen günlerde yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalıştığı öğrenildi.

Twitter için Abonelik Sistemi Geliyor

Twitter için Abonelik Sistemi Geliyor

Mikro blog sitesi ‘Full-stack developer’ başlığı ile bir iş ilanı yayınladı. Bu ilanda, “Biz bir abonelik sistemi inşa ediyoruz.” ifadesi dikkat çekiyor. Açıklama kısmında ise Gryphon kod adında bir projenin varlığı görülüyor. Bu projenin yeni bir abonelik sistemi üzerine olduğu ifade edildi. Twitter bu projenin geliştirme aşamasına bile başlamış değil. Ancak fikir aşamasında bazı planlar olduğu aşikar.

Twitter’ın yeni bir abonelik sistemini hayata geçirmesi, mikro blog sitesi için bir ilk olacaktır. Şirketten bu konuyla ilgili başka bir açıklamaya yer verilmedi. Önümüzdeki günlerde projeye dair yeni bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor. Bazı tahminlere göre Twitch benzeri bir abonelik sisteminin olacağı belirtiliyor. Kimi kaynaklarda ise bu sistemin ücretli olarak sunulacağı iddia ediliyor.

Şirket 2017 yılında da küçük işletmelerin etkileşimini artırmak için benzer bir proje üzerinde çalışmıştı. Yapılan anket sonrası Twitter bu planından geri adıma atmıştı. Bir şirket sözcüsü ise yayınladıkları iş ilanının platforma yeni bir özellik getirecekleri anlamı taşımadığını söyledi. Son dönemde COVID-19 ve ABD’deki olaylar nedeniyle kullanıcı kitlesi hızla artan sosyal medya sitesinin farklı projeler ile karşımıza çıkması sürpriz olmayacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum