Yatırım yapmaya başla!

Sosyal Medya Devi Twitter Kullanıcılarına Yaş Sınırlaması Getiriyor!

Sosyal medya platformu Twitter, 13 yaşın altındaki kullanıcıların profillerini engellemeye başladı. İşte detaylar…
Sosyal Medya Devi Twitter Kullanıcılarına Yaş Sınırlaması Getiriyor!

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, son yıllarda milyonlarca kullanıcısına daha iyi bir ortam sunmak için bir dizi yeni kararlara imza atıyor. Pek çok yenilik ile kullanıcıların karşısına çıkan sosyal medya devi, aynı zamanda kısıtlama yönünde kararlar da alıyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde uygulama geliştiricilerin erişimlerini kısıtlayacağını duyurarak, üçüncü parti uygulama geliştiricileri ile arasına mesafe koymuştu. Son dönemde haber kaynağında çok fazla spam yapan kullanıcılara karşı da yaptırımlarda bulunan sosyal medya uygulaması son olarak kullanıcılarına yaş sınırlaması getirdi.

Twitter’a 13 Yaş Şartı Geldi

Bilindiği üzere 13 Mayıs tarihinde tüketici gizliliği konusunda yapılmış en büyük reformlardan biri olarak gösterilen Genel Veri Koruma Yönetmeliği yürürlüğe girmişti. Bu yönetmelik kapsamında hareket eden Twitter, bünyesinde 13 yaşın altında kaydolmuş milyonlarca kullanıcının erişimlerini engellemeye başladı.

Pek çok kullanıcının Twitter’a erişemediğini belirtmesiyle beraber durum gün yüzüne çıktı. Kullanıcılar ister 13 yaşından önce sisteme kaydolmuş olsun isterse de sonradan doğum tarihlerini profiline sonradan eklemiş olsun, Twitter tarafından erişimlerinin engellendiği belirtildi.

Twitter Sorumluluk Kabul Etmiyor

Aslında Twitter 13 y aş sınırını önceden de uyguluyordu. Ancak Genel Veri Koruma Yönetmeliği kapsamında bu kullanıcıları korumak adına yeni kurallar getirilmiş durumda. Twitter 13 yaş altında uygulamayı kullanan kullanıcılarının paylaşımlarını bünyesinde yasal olarak tutma hakkına sahip değil.

Bu anlamda sorumluluk almak istemeyen sosyal medya uygulaması 13 yaş altındaki kullanıcılarını engelleme yoluna gitmiş durumda. Hesaplarına giriş yapmak isteyen 13 yaş altı kullanıcılar karşılarında, “Twitter hesabı oluşturmak için en az 13 yaşında olmanız gerekiyor. Siz ise bu yaş şartlarını karşılamıyorsunuz” uyarısı ile karşılaşmaya başladılar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum