Yatırım yapmaya başla!

Twitter Yanıtların Kötüye Kullanımını Azaltacak Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Twitter yapılan paylaşımların altına gönderilen yanıtlarda, kullanıcıların yeniden düşünmesini sağlayacak bir özellik geliştiriyor.
Twitter Yanıtların Kötüye Kullanımını Azaltacak Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Dünyanın önde gelen sosyal medya şirketlerinden biri olan Twitter, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Özellikle Coronavirüs etkisiyle platformun kullanım oranında büyük bir artış söz konusu. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde 2020 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Verilerde Twitter’ın Wall Street tahminlerini aştığı ortaya çıkmıştı.

Twitter kullanıcı deneyimini artırmak adına yeni özellikler geliştirme sürecini devam ettiriyor. Şirket geçtiğimiz günlerde COVID-19 paylaşımlarını gerçek zamanlı olarak gösterecek bir araç geliştirdiği ile adından söz ettirdi. Sosyal mecrada geçmişten bugüne kötüye kullanım ve taciz içerikli paylaşımlara sıkça rastlamak mümkün.

Twitter bu gibi paylaşımların önüne geçmek adına sürekli yeni önlemler alıyor ve araçlar geliştiriyor. Son olarak kullanıcıların yaptığı paylaşımların altına gönderdikleri yanıtlar için yeni bir seçenek geliştiriliyor. Şirket bu özelliği iOS uygulamasında test ediyor.

Twitter’dan Yanıtlara Yönelik Yeni Özellik

Twitter’dan Yanıtlara Yönelik Yeni Özellik

Sosyal medya platformu tweetlerin altına gönderilen ve kötüye kullanım içeren paylaşımlar için harekete geçti. Test edilen özelliğe göre kullanıcıların paylaşımların altına yanıt göndermeden önce bir kez daha düşünmeleri gerekecek. Geliştirilen sistem ile kullanıcılar ‘Gönder’ butonuna tıklandığında içeriklerinin belirtilen kelimeler ile benzer olup olmadığı söylenecek ve mesajlarını düzenlemek isteyip istemedikleri sorulacak.

Twitter’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Bir yanıtı yeniden düşünmenize izin vermek için tweet’iniz zararlı olabilecek bir dil barındırıyorsa, gönderinizi yayınlamadan önce gözden geçirme seçeneği sunan bir sistemle iOS’ta sınırlı bir deneme yapıyoruz.” ifadeleri yer alıyor.

Sosyal medya devi yanıtlar için gelecek yeni özelliği şu an için iOS uygulamasında test ediyor. Önümüzdeki günlerde bu aracın Android için de test sürecinin başlaması bekleniyor. Twitter uzun zamandır nefret söylemi içeren paylaşımları bünyesinde barındırdığı nedeniyle çeşitli çevrelerden eleştiri alıyor. Şirket politikasına bakıldığında bu gibi içeriklerin Twitter’da yer almasına izin verilmiyor.

Mikro blog sitesi geçtiğimiz yılın ilk yarısında kötüye kullanımda bulunan 450 bini aşkın hesaba yaptırım uyguladığını açıklamıştı. Şirket son olarak geçtiğimiz günlerde güvenlik önlemleri kapsamında SMS hizmetini tamamen durdurma kararı almıştı. Twitter CEO’su Jack Dorsey’in resmi hesabı siber saldırganların hedefi olmuş ve SMS özelliğindeki bir açıktan yararlanılarak hacklenmişti.

Yanıtlar Daha Anlaşılır Olacak

Yanıtlar Daha Anlaşılır Olacak

Sosyal medya devi ayrıca yanıtlar bölümünü iyileştirecek yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Yapılan açıklama ile çok fazla konuşmanın olduğu yanıtların oluşturduğu karmaşık yapının önüne geçileceği belirtildi. Son dönemde özellikle Coronavirüs etkisiyle kullanıcılar arasındaki etkileşim en üst düzeye çıkmış durumda.

Yapılacak olan düzenleme ile kullanıcıların kime cevap verdiğinin daha net anlaşılması için satır ve girintilere yeni bir düzen getirildiği duyuruldu. Beğeniler, retweet ve yanıt simgelerinin de aralarında olduğu etkileşim butonları için ayrı bir sekme oluşturuluyor. Test sürecinde olan bu özelliğin de önümüzdeki günlerde iOS ve Android uygulamalarında kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum