Yatırım yapmaya başla!

Twitter Üzerinde Çalıştığı Yanıt Gizleme Özelliğini Dağıtmaya Başladı

Mikro blog sitesi Twitter, bir süredir testlerini gerçekleştirdiği yanıt gizleme özelliğini ABD ve Japonya’da kullanıma sundu.
Twitter Üzerinde Çalıştığı Yanıt Gizleme Özelliğini Dağıtmaya Başladı

Sosyal medya uygulamaları dünya genelinde milyonlarca kullanıcının vazgeçilmezleri arasında yerini almış durumda. Başta Facebook, Twitter ve Instagram gibi pek çok uygulama kullanıcılardan büyük ilgi görüyor ve her geçen gün daha popüler hale geliyor. Kullanıcıların birbirleri ile etkileşimde bulunduğu en güçlü uygulamalardan biri olan Twitter geliştirdiği yeni özellikler ile daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Günümüzde sosyal medyanın başlıca kitle iletişim araçlarından biri haline gelmesi kötüye kullanımın da artmasına neden oluyor. Twitter ise şiddet ve nefret temalı içeriklerin yaygın bir şekilde bulunduğu platformların başında geliyor. Sosyal medya devi bu tarz içeriklerin kendi platformunda yayılmasını önlemek adına mücadele ediyor ve çeşitli önlemler alıyor.

Şirket geçtiğimiz aylarda bu yönde önemli bir adım attığını duyurmuş ve yanıt gizleme özelliği üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Gelen son haberler gösteriyor ki mikro blog sitesi bu özelliği global olarak yaymaya kararlı. Sosyal medya devi ABD ve Japonya’da yanıt gizeme özelliğini kullanıma sundu.

Yanıt Gizleme için Start Verildi

Yanıt Gizleme için Start Verildi

Sosyal medya platformu bir süredir tweetlerin altına gönderilen yanıtların gizlenmesini sağlayan özelliğini Kanada’da test ediyordu. Saldırgan ve tweet sahibini rahatsız edecek bu yanıtları gizlenmesini sağlayan araç bazı bölgelerde kullanılabilir durumda. Şirket ABD ve Japonya’da, bir süredir üzerinde çalıştığı yanıt gizleme aracını kullanıma sunmuş oldu.

Bilindiği üzere özellikle yüksek takipçiye sahip hesapların yaptığı paylaşımların altında sayısız yorum görmek mümkün. Bu yorumlardan pek çoğu alakasız yanıtlarla dolu oluyor. Yapılan paylaşımın altına verilen yanıtlara bakmak isteyen üçüncü kullanıcılar için kötü bir görünüm ortaya çıkıyor.

Geliştirilen araç ile tweet sahipleri görünmesini istemedikleri yanıtları seçerek gizleyebilecek. Gizlenen yanıtlar sadece paylaşımı yapan kişi tarafından görüntülenecek ve herkese kapatılacak. Aracı kullanmak için paylaşımın altındaki yanıtın üzerine gelerek gizle seçeneğine tıklamak yeterli olacak.

Test Süreci Olumlu Geçti

Test Süreci Olumlu Geçti

Sosyal medya devi bir süredir yanıt gizleme özelliğini Kanada’da test etmekle meşguldü. Ülkedeki kullanıcılar Twitter’a yapmış olduğu geri bildirimlerde yanıt gizleme özelliğinin oldukça faydalı olduğunu belirtiyor. Pek çok kullanıcı alakasız yorumları gizlediğini belirtirken, yanıtları gizlenen kullanıcıların yüzde 27’sinin yeniden düşüneceğini belirtmesi dikkat çekiyor. Twitter ise özellik ile ilgili açıklamasında kullanıcıların paylaşımları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacağını belirtiyor.

Kimi kullanıcılar ise platformdaki aykırı seslerin kesilmesi adına yanıt gizleme özelliğinin faydalı olduğunu düşünüyor. Twitter’ın gizleme işleminin kullanıcıların kendisi tarafından yapılması nedeniyle sansürcü yakıştırmasından kurtulmak istediği görülüyor.

ABD ve Japonya’da sunulan yanıt gizleme aracının önümüzdeki günlerde dünya genelinde başka ülkelerde de dağıtılması bekleniyor. Bununla beraber Twitter’ın bu özelliği rafa kaldırabileceği de belirtiliyor ancak bunun son derece düşük ihtimal olduğu söyleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum