Yatırım yapmaya başla!

Twitter Uzun Paylaşımlar için Kullanıcı Dostu Bir Özelliği Getiriyor

Twitter 280 karakter üzerindeki paylaşımları otomatik olarak dizi haline getirecek.
Twitter Uzun Paylaşımlar için Kullanıcı Dostu Bir Özelliği Getiriyor

Sosyal medya uygulamaları arasında en popüler platformlardan biri olan Twitter, kullanıcılarına yönelik yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Şirket son olarak geçtiğimiz günlerde iPad için geliştirdiği arayüzünü dağıtmaya başladı. Milyonlarca kullanıcının birbirleri ile etkileşimde bulunduğu sosyal mecra yeni bir güncelleme almaya hazırlanıyor. Üstelik bu güncellemenin uzun paylaşımlar yapanlar için oldukça yararlı olduğunu söyleyebiliriz.

Twitter’da bilindiği üzere kullanıcıların paylaşım yapması için en fazla 280 karakter kullanmasına izin veriyor. Daha uzun yazılara yer vermek için yeni bir paylaşım yapmak ve tweet dizisi oluşturmak gerekiyor. Tabi bu durum kullanıcı için ekstra külfet oluşturuyor. Sosyal medya devi bu durumu ortadan kaldıracak yeni bir özelliği test ediyor.

Tweet Dizisi Otomatik Oluşacak

Tweet Dizisi Otomatik Oluşacak

Android Police tarafından yayınlanan rapor, sosyal medya devinin kullanıcı dostu bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Twitter’da önümüzdeki günlerden itibaren 280 karakterden fazla yapılan paylaşımlar için tweet dizisi otomatik olarak oluşturulacak. Yani kullanıcıların yeni bir paylaşım yapmaları gerekmeyecek. Uzunca oluşturulan bir paragrafı Twitter kullanıcıların yerine kendisi bölüp dizi haline getirecek.

Halihazırda Twitter’da kullanıcıların karşısındaki en büyük sınırlamanın 280 karakter ile verilen izin olduğunu söyleyebiliriz. Hemen her konuya dair paylaşımın bulunduğu sosyal mecra bu anlamda insanların işini zorlaştırıyor. Twitter’ın test ettiği yeni özellik ‘Continue Thread’ adı ile geçiyor. Şu an için test aşamasındaki özellikte sadece en son atılan tweeti görmek mümkün oluyor. Eklenmek istenen eski tweetlerin ise manuel olarak getirilmesi gerekiyor.

Önümüzdeki günlerde sosyal medya devinin bu özelliği daha işlevsel hale getirip kullanıcılara dağıtması bekleniyor. Şu an için sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test ediliyor. Olumlu geri dönüşlerin alınması ile beraber Twitter’ın platform geneline bu özelliği dağıtacağı tahmin ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum