Paylaşım

Uygunsuz İçerikleri Engellemek İsteyen Twitter’dan İlk Somut Adım Geldi


 

Sosyal medya devi Twitter, spam ve uygunsuz içerikleri engellemek için bu alanda uzman Smyte’i satın aldığını duyurdu.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın son yıllarda başı spam ve taciz unsuru oluşturan içeriklerle dertte. Yüksek hit ve gelir elde etmek için çok sayıda viral paylaşım yapan sahte hesapların varlığı, Twitter’daki tüm kullanıcılar için bir tehdit unsuru olmaya başlamıştı.

Geçtiğimiz aylarda bu durumun farkında olan Twitter’ın, spam yapan ve viral paylaşım yapan kullanıcılara savaş açacağının haberini sizlere duyurmuştuk. Sosyal medya devi daha önce açıklamışsolduğu üzere bu alanda harekete geçmiş durumda. Şirket yaptığı son duyuru ile bu alanda uzman teknoloji şirketi Smyte’i satın aldığını resmen açıkladı.

Symte ile Twitter Temizlenecek

Popüler paylaşım platformu Twitter, yıllardır başını ağrıtan bot hesaplardan kurtulmanın yolunu Smyte’i satın almakta buldu. Smyte ise 2014 yılında Google ve Instagram’ın eski geliştirici ekibi tarafından kurulmuş, online taciz ve spam’i durdurmak amaçlı çeşitli araçlarıyla adından söz ettirmiş bir şirket olarak karşımıza çıkıyor.

Bu alanda uzman bir şirket olarak karşımıza çıkan Smyte ile Twitter’da yer alan nefret, şiddet, taciz ve kötüye kullanım gibi uygunsuz içeriklerin temizlenmesi hedefleniyor. Ancak son yıllarda hızlı bir şekilde artan uygunsuz içerikler ile epey mücadele edilmesi gerektiğini söylemek lazım.

Anlaşmanın Detayları Açıklanmadı

Yaklaşık 4 yıldır güvenlik teknolojileri alanında faaliyet gösteren Smyte’in araçlarının Twitter’ın bünyesine entegre edilmesi ve platformda yer alan çevrimiçi tüm hareketlerin izlenmesi planlanıyor.

Özellikle başkalarının adı ile sahte hesaplara karşı son derece katı yaptırımlarda bulunacak olan sosyal medya devi, söz konusu tehlikelerin önüne geçmeyi amaçlıyor. Smyte’i satın aldığını duyuran Twitter, an itibariyle anlaşmayla ilgili çok fazla detay açıklamadı.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın