Twitter Uygulama Geliştiricilerinin Erişimlerini Kısıtlıyor!

Sosyal medya platformu Twitter, milyonlarca kullanıcısını yakından ilgilendiren kararlar aldı. İşte detaylar...

Dünyanın en önde gelen sosyal medya portallarından biri olan Twitter, son dönemde pek çok önemli kararın altına imzasını atıyor. Özellikle son dönemde Facebook’un yaşamış olduğu veri skandalı sonrası rakip sosyal medya siteleri de kendi yol haritalarında önemli kararlar almaya devam ediyorlar.

Geçtiğimiz günlerde güvenlik seviyesini arttırmak adına özel mesajları şifrelemek için çalıştığı ortaya çıkan Twitter, yine kullanıcılarının daha temiz bir platformda yer alması adına, bu yaz itibariyle almış olduğu önemli kararları hayata geçirmeye hazırlanıyor. Şirketin almış olduğu karar, üçüncü parti uygulama geliştiricilerini yakından ilgilendiriyor.

Uygulama Geliştiricilerine Kısıtlama Geliyor

Bilindiği üzere Twitter’da faaliyet gösteren pek çok üçüncü parti uygulama mevcut. Bu uygulamalardan bazıları kullanım kolaylığı sağlarken bazıları ise milyonlarca kullanıcının kişisel güvenliği için tehlike arz etmektedir.

Sosyal medya devi almış olduğu kararla uygulama geliştiricilerinin erişimlerini kısıtlayacağını duyurdu. Erişim kısıtlaması sonrası uygulamalar tamamen çalışmaz hale gelmeyecek ancak kullanılabilirlikleri önemli derecede etkilenecek gibi görünüyor.

Uygulama Ağustos’tan İtibaren Başlıyor

Twitter’ın aldığı kararları hayata geçireceği tarih ise 17 Ağustos 2018. Yeni alınan kararlar ile kullanıcıların attığı tweet’lerin üçüncü parti uygulamalara düşmesi engellenmiş olacak. Bu durum sosyal medya devinin bünyesinde bulunan uygulamaların işlerliğini büyük ölçüde etkiliyor.

Bir diğer değişiklik ise söz konusu üçüncü parti uygulamaların kullanıcılara bildirim göndermesini engellemeye yönelik. Yapılan değişiklikler sonrası Tweetdeck gibi üçüncü parti uygulamaların çalışmaya devam edeceği ancak mevcut işlevlerinin önemli oranda etkileneceği belirtiliyor.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı