Yatırım yapmaya başla!

Twitter’da Üçüncü Parti Uygulamaların Sonu Geliyor!

Twitter bünyesinde bulunan binlerce üçüncü parti uygulamanın kullanımını sona erdirecek. İşte detaylar…
Twitter’da Üçüncü Parti Uygulamaların Sonu Geliyor!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da zaman içerisinde binlerce birbirinden farklı işleve sahip uygulama türemiş durumda. Kullanıcılara pek çok farklı çözüm sunan bu uygulama topluluğunun geleceği için sosyal medya devi son derece radikal bir karar almış durumda.

İlk kurulduğu dönemde bugüne göre çok daha büyük bir güç olan Twitter, eski günlerine geri dönmek için önemli değişikliklere imza atıyor. Son dönemde spam yaparak viral paylaşım yapan kullanıcılar için harekete geçen Twitter, içerisinde faaliyet gösteren binlerce uygulamanın fişini çekme kararı aldı.

Twitter’dan Radikal Değişiklik

En büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da kullanıcılara pek çok farklı hizmeti sunan üçüncü parti uygulamaların sonlandırılacak olması büyük eleştiri almış durumda. Tweetbot, Tweeterrafic gibi binlerce uygulamanın 19 Haziran 2018 tarihinden itibaren kullanımına son verilmiş olacak.

Bu tarihten itibaren Twitter, yayın hizmetleri bölümüne erişimi kaldıracak. Yapılacak olan bu değişiklik sonrasında Twitter bünyesinde bulunan üçüncü parti uygulamaların bildirim göndermesi ve akış yenilemesi engellenmiş olacak.

Kullanıcılardan Büyük Tepki Var

Twitter’da milyonlarca kullanıcı ve sayısı binleri geçmiş uygulamaların varlığını düşündüğümüzde, alınan bu kararın büyük yankı uyandırdığını söylemek lazım. Pek çok kullanıcı tarafından farklı amaçlarla kullanılan üçüncü parti yazılımların kaldırılacak olması, Twitter’daki önemli bir kitlenin tepkisini çekmiş durumda.

2012 yılında token sistemine geçiş yapan ve kendi ana uygulamasını kullandırmak isteyen şirket, söz konusu üçüncü parti uygulamalara 100 bin kullanıcı sınırı getirmişti. Getirilen bu kota sonrası kısa sürede çok sayıda uygulama Twitter’da yerini almıştı. Twitter yaşanan bu durumu kökten çözmek istiyor gibi görünüyor. Kullanıcılardan gelen tepkiler sosyal medya devinin kararında bir değişikliğe neden olur mu zaman gösterecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum