Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter Üçüncü Parti Uygulama Geliştiricilere Yönelik API’sini Güncelledi

Twitter üçüncü parti uygulamalar için yeni API’sini yayınladı.
Twitter Üçüncü Parti Uygulama Geliştiricilere Yönelik API’sini Güncelledi

Sosyal medya uygulamaları insanların hayatında her geçen gün daha fazla yer tutuyor. Bu uygulamalar arasında en çok kullanılanlardan birisi ise mikro blog sitesi Twitter olmakta. Her gün milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan sosyal mecra, yeni özellikler geliştirerek sunduğu deneyimi sürekli iyileştiriyor. Şirket geçtiğimiz günlerde paylaşımlara kimlerin tanıt verebileceğini ayarlamaya yarayan özelliğini tüm kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Twitter’ın kendi içerisinde bulunan özellikler olduğu kadar üçüncü parti uygulamalar da kullanıcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Uygulama geliştiricilerin bu araçları sunması için Twitter bünyesinde yer alan API’den yararlanması gerekiyor. Sosyal medya devi üçüncü parti uygulamaların kullanımını iyleştirmeye yönelik yeni bir API yayınladı. Şirket kullanıcılardan gelen geri bildirimler ışığında yeni API’sini geliştirdiğini belirtiyor.

Twitter Yeni API Yayınladı

Twitter Yeni API Yayınladı

Mikro blog sitesi tarafından yayınlanan blog yazısında yeni bir API’nin kullanıma sunulduğu belirtildi. Geliştiricilerden gelen geri bildirimlerin dikkate alınması ile hazırlanan API ile Tweet Delete ve Tweetbot gibi uygulamaların kullanım deneyiminin iyileştirildiği açıklandı. Yapılan değişiklikler ile API yeni bir temel ve çoklu erişim seviyelerine sahip olacak. Yeni API ile Twitter’ın 2012 yılından bu yana kurulu olan yapısını değiştirdiği belirtiliyor.

Geliştiricilerden gelen talepler doğrultusunda sohbet sıralama, anket sonuçları, profillerde tweet sabitleme, spam filtreleme ve daha güçlü akış filtreleme gibi özelliklere yönelik iyileştirmeler yapıldı. Twitter yeni API üzerinde üç farklı erişim seviyesi olduğunun altını çiziyor. Ücretsiz olarak sunulan temel erişim seviyesinin yanı sıra yükseltilmiş ve özelleştirilmiş seviyelere yer veriliyor. Yeni API ile beraber Tweet ölçümleri, Filtrelenmiş akış ve Örneklenmiş akış özellikleri de kaldırılmış oldu.

Daha önce üç farklı platform yer alıyor ve geliştiriciler ürünlerinin API’lerini transfer etmesi gerekiyordu. Yeni sistemde böyle bir ihtiyacın olmadığı belirtiliyor. Sosyal medya devi 2018 yılında geliştirici araçlarına yönelik verdiği desteği sonlandırma kararı almıştı. Dolayısıyla geliştiricilerin yeniden bildirim gönderme ve kullanıcı akışlarını yenileme gibi bir özelliğe kavuşup kavuşmayacağı şu an için bilinmiyor.

Mikro blog sitesi ayrıca sunulan API’de ne gibi yeniliklerin yer alacağını açıklamak adına Geleceğe Rehber ve herkese açık yol haritası gibi araçları geliştiricilerin beğenisine sundu. Twitter’ın geliştiriciler için API’sini önümüzdeki günlerde de güncellemesi ve daha işlevsel hale getireceği belirtiliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum