Yatırım yapmaya başla!

Twitter’ın Türkiye’deki Hesapları Kaldırmasına İlk Tepki, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan Geldi

Cumhurbaşkanığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter’ın Türkiye’de binlerce hesabı kaldırmasına tepki gösterdi.
Twitter’ın Türkiye’deki Hesapları Kaldırmasına İlk Tepki, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan Geldi

Sosyal medya devi Twitter dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Şirket son yıllarda kötüye kullanım ve sahte bilgi yayan hesaplara karşı yeni önlemler almaya başladı. Mikro blog sitesinden yapılan son açıklama ile Türkiye, Rusya ve Çin’deki binlerce hesabın kaldırıldığı duyuruldu. Ülkemizde büyük çoğunluğu hükümet destekçisi paylaşımlar yapan 7.340 hesap silindi.

Bu gelişme sonrası Cumhurbaşkanlığı İletişim Danışmanı Fahrettin Altun konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Twitter’a tepki gösteren Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine paylaşımlarda bulunan hesapların olduğunu ve bunların tek merkezden yönetildiği iddiasının gerçek dışı olduğunu söyledi.

Altun’dan Twitter’a Tepki

Altun’dan Twitter’a Tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun resmi Twitter hesabından mikro blog sitesinin yapmış olduğu hesap silme işlemine dair değerlendirmede bulundu. Altun açıklamasında merkezi ABD’de bulunan Twitter’ın bilimsellikten uzak ve taraflı siyasi söylemlere zemin hazırlayan bir mecra olduğunu söyledi. İletişim Başkanı Altun, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin ve siyasi bir hareketin zan altında bırakılmasının ve skandal olduğunu belirtti.

Twitter’ın kara propaganda makinesine dönüştüğünü söyleyen Altun, “Çok yakın geçmişte özellikle ABD’de şahit olduğumuz tartışmalara da düşünüldüğünde, Twitter’ın siyaseten Türkiye Cumhuriyeti’ni konumlama arzusu, kuruluşun PKK ve FETÖ gibi Türkiye’ye düşman yapıların kara propaganda faaliyetlerine kol kanat germe isteği ve Türk siyasetini dizayn etme hevesi net bir şekilde görülmektedir. Geçmişte bu tür yollara tevessül etmiş birçok yapının nihayetinde nasıl bir akıbetle baş başa kaldığını bu şirkete hatırlatmak isteriz.” açıklamasında bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak hiçbir şekilde sahteciliğe ve manipülasyona izin vermeyeceklerini vurgulayan Altun, ülkemizde dijital farkındalığı güçlendirmek adına çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Fahrettin Altun’un Twitter hesabından yayınladığı açıklamanın tam metnini paylaşımdaki görselden okuyabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum