Yatırım yapmaya başla!

Twitter, Trump’ın Paylaştığı Bir Videoya Daha Etiket Ekledi

Mikro blog sitesi Trump’ın paylaşımlarına etiket eklemeye devam ediyor.
Twitter, Trump’ın Paylaştığı Bir Videoya Daha Etiket Ekledi

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya platformu Twitter’ı en aktif kullanan siyasetçilerin başında geliyor. Bu yılın Kasım ayında ise ABD Başkanlık Seçimleri düzenlenecek. Mevcut Başkan Trump, Joe Biden ile seçimde kozlarını paylaşacak.

Sosyal medya sitesi Twitter ise yaklaşan seçimler öncesi kullanıcıların doğru bilgilendirilmesi adına son derece hassas bir politika izliyor. Geçtiğimiz haftalarda Trump’ın ABD’de yaşanan ırkçılık olaylarına yönelik yaptığı paylaşım Twitter tarafından etiketlenmişti.

ABD Başkanı yaptığı paylaşımda, “Bazı SERSERİLER George Floyd’un anısına saygısızlık ediyor. Şimdi Vali Tim Walz ile konuştum ve ordunun onun yanında olduğunu söyledim. Zorluk çekerlerse durumu kontrol altına alacağız. Ancak yağma başladığında kurşunlar uçmaya başlar” ifadelerine yer vermişti. Mikro blog sitesi bu paylaşımı etiketlemiş ve Trump’ın tepkisini çekmişti. Twitter’ı kapatmayı bile düşünebileceklerini söyleyen Trump’ın bir paylaşımına daha benzer bir etiket eklendi.

Twitter Trump’ın Videosunu Etiketledi

Twitter Trump’ın Videosunu Etiketledi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, Trump’ın son olarak paylaştığı bir videoya daha etiket ekledi. ABD Başkanı hesabında ırkçılığa dair yalan haberler başlığı ile bir paylaşımda bulundu. Mikro blog sitesi bu paylaşımın altına ‘Değiştirilmiş medya’ etiketi ekledi. Daha önce CNN’de iki siyahi çocuğun birbirine sarıldığı videonun ‘Trump’a oy veren ırkçı, siyahiyi kovalıyor’ başlığı ile paylaşıldığı iddia edildi.

Twitter açıklamasında CNN’in paylaşımında böyle bir ifadenin yer almadığını ve söz konusu videonun 2019 yılında iki çocuk arasındaki dostluğu gösteren bir paylaşım olduğunu belirtti. Sosyal medya devi Trump’ın paylaşımında ise ilgili videonun sahte bir versiyonunun yer aldığını açıkladı.

Twitter’ın bu hamlesi sonrası Trump’ın nasıl bir tavır takınacağı merak konusu oldu. Halihazırda iki taraf arasında son dönemde iplerin gerildiği biliniyor. ABD Başkanı geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformlarının kapatılmasını mümkün kılan bir kararname imzalamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum