Yatırım yapmaya başla!

Twitter Takipçi Sayılarını Doğrudan Etkileyecek Radikal Karar Aldı

Sosyal medya devi Twitter, yaptığı son açıklama ile kilitlenmiş hesapların takipçi sayılarında yer almayacağını belirtti. İşte detaylar…
Twitter Takipçi Sayılarını Doğrudan Etkileyecek Radikal Karar Aldı

Dünyanın en önde gelen sosyal medya platformlarından biri Twitter, son günlerde spam içeriklere karşı başlattığı sıkı mücadele ile anılıyor. Kullanıcılarına daha temiz bir sosyal medya platformu sunmak isteyen Twitter, spam içeriklerle olan mücadelesinde milyonlarca hesabı banladığı haberi dünyada gündem olmuştu.

Geçtiğimiz aylarda ise kullanıcılarına yaş sınırlaması getirerek yine bu bağlamda dikkat çeken bir karar almıştı. Twitter’ın son olarak aldığı karar ise özellikle yüksek takipçi sayısına sahip olan kullanıcıları etkileyecek gibi duruyor. Sosyal medya devi herhangi bir sebeple kilitlenmiş hesapların takipçi sayılarında yer almayacağını açıkladı.

Takipçi Sayısı Yeniden Şekilleniyor

Takipçi Sayısı Yeniden Şekilleniyor

Şirket almış olduğu son kararı resmi olarak açıkladı. Yapılan açıklamada herhangi bir sebeple kilitlenmiş hesapların takipçi sayılarında yer almayacağını belirtildi. Pek çok kişinin takipçi sayısında önemli düşüşler yaşayacağı yeni karar için Twitter, kişilerin sahip olduğu takipçi kitlesinin daha nitelikli bir hale geleceğine yer verdi.

Twitter’da hesaplar pek çok sebepten kilitlenebiliyor. Hesaplardan görülen ani değişiklikler sonrası Twitter önlem amaçlı hesap kilitleme işlemi yapıyor. Söz konusu durumlarda kullanıcıların parolalarını yenilemeleri ya da hesaplarını doğrulamaları gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirmedikleri takdirde hesaplar kilitli olarak kalmaya devam ediyor.

Yüksek Takipçisi Olan Hesaplar Fazla Etkilenecek

Yüksek Takipçisi Olan Hesaplar Fazla Etkilenecek
Yüksek Takipçisi Olan Hesaplar Fazla Etkilenecek

Twitter almış olduğu radikal karardan en fazla, yüksek takipçiye sahip hesapların etkileneceğini belirtiyor. Şirket yetkili kaynaklarından yapılan açıklamada “Bunun bazıları için zor olabileceğini biliyoruz, ancak doğruluğun ve şeffaflığın Twitter’ı herkes için güvenilir bir hizmet haline getireceğine inanıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Twitter’da yaşanan son gelişmeler, sosyal medya devinin spam ve bot hesaplar ile mücadelesinde sonuna kadar gideceğini gösteriyor. Şirket bu durum sonrası kilitlenen hesapların tekrar doğrulanması halinde takipçi sayılarında tekrar aktif olarak yer alacağını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum