Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Twitter ‘Takip Edilecek Kişiler’ Sisteminin Tam Tersi Özelliği Test Ediyor!

Sosyal medya devi Twitter, kullanıcılara kimleri takipten çıkaracağını önerecek yeni bir özelliğin testlerini gerçekleştiriyor.

Dünyanın en büyük mikroblog sitesi Twitter, yenilikçi yapısı dile dikkat çekiyor. Platformda uygulanmaya başlanan pek çok güncelleme, milyonlarca kullanıcının ilgisini çekmeyi başarıyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde kota ve alan dostu Twitter Lite sürümünü Türkiye’de kullanıma sunmuştu.

Bilindiği üzere Twitter, diğer sosyal medya mecralarında olduğu gibi takip ve takipçi üzerine çalışan bir sisteme sahip. Ayrıca platform kullanıcılara, giriş yaptıkları andan itibaren çeşitli öneriler sunmaya devam ediyor. Pek çok kullanıcı hesaplarını açar açmaz çeşitli öneriler ile karşılaşır. Şirket kullanıcıların daha çok kişiyi takip etmesini ve etkileşim sayısını artırmayı amaçlamaktadır.

Twitter’dan Farklı Öneri Sistemi

Twitter’dan Farklı Öneri Sistemi

Popüler mikroblog platformu Twitter, kullanıcılarına kimleri takip edebileceklerine dair sürekli öneriler sunuyor. Ancak şirket bu sefer farklı bir öneri sistemini test etmeye başladı. Pek çok kişi, bazı kullanıcıları takipten çıkmasa bile onların yaptığı paylaşımlardan rahatsız olabiliyor. İşte Twitter, kullanıcılarına rahatsızlık duyabileceği kullanıcıları önerecek bir sistem geliştiriyor.

Twitter, kullanıcılara paylaşımlarını beğenmediği kişileri, az etkileşimde bulunduğu kişileri derleyip, takipten çıkarıp çıkarmak istemediklerine dair önerilerde bulunacak. Twitter’in standart takipçi öneri sisteminin tam tersi bir özelliğin kullanıma sunulacağını söyleyebiliriz.

‘Takip Edilecek Kişiler’ Sistemiyle Birebir Çalışıyor

‘Takip Edilecek Kişiler’ Sistemiyle Birebir Çalışıyor

Twitter’ın test ettiği yeni özellik sosyal medya danışmanlığı yapan Matt Navara tarafından keşfedildi. Özellik halihazırda kullanımda olan ‘Takip Edilecek Kişiler’ sistemiyle aynı algoritmaya sahip. Ancak bu sefer kullanıcılar listelerinde bulunan kişileri görüntülemiş olacak.

Twitter’ın yeni özellik ile son yıllarda sayısı hızla artan bot hesapları hedef aldığı görülüyor. Sistem sayesinde kullanıcılar, gerçek olmayan hesapları ya da uzun süredir Twitter’da aktif olmayan kişilerin takipten çıkarılmasına olanak sağlayacak. Henüz test aşamasında olan yeni özelliğin önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması bekleniyor.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle