Yatırım yapmaya başla!

Twitter Spam Yaparak Viral Paylaşım Yapan Kullanıcılara Savaş Açıyor!

Sosyal medya devi Twitter, viral tweet oluşturan hesapları silmeye hazırlanıyor. Detaylar haberimizde...
Twitter Spam Yaparak Viral Paylaşım Yapan Kullanıcılara Savaş Açıyor!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, kullanıcı topluluğunu yakından ilgilendiren bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Twitter CEO’sunun onaylanmış hesap sistemini herkese açacaklarını açıklamasının ardından şimdi de spam yapan hesaplara uzaklaştırma geleceği belirtildi.

Twitter’da uzun süre geçiren kullanıcılar sıklıkla birbirlerine retweet yapan hesaplara tanık olurlar. Bu hesaplar tek bir paylaşımı çok fazla hesaptan retweet yaparak viral hale getirirler. Haliyle tweetlerin erişim sayısında büyük artış gerçekleşir ancak kendi halindeki kullanıcıların anasayfa görüntülerine zarar vermektedir.

Hesaplar Askıya Alınacak

Twitter toplu retweet yapan hesapları tespit ederek bu durumun önüne geçecek hamleler yapmaya hazırlanıyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen sosyal medya devinin, özellikle sahte viral hesaplar olmak üzere çok fazla spam yapan ve görüntü kirliliği oluşturan hesapları askıya alacak.

Banlanan hesapların sonrasında akıbetlerinin nasıl olacağı ise henüz bilinmiyor. Bu hesaplar daha sonra tekrar açılır mı yoksa kalıcı olarak kapatılır mı onu zaman gösterecek. Ancak yapılacak düzenlemenin Twitter için yararlı olacağını söyleyebiliriz.

Spam Hesaplar Twitter’da Görüntü Kirliliği Yapıyor

Twitter’ın savaş açtığı bu hesaplar son yıllarda hızla yaygınlaştı. Çok fazla retweet yapmaları nedeniyle platformun genelinde görüntü kirliliği olmaya başlamıştı. Özellikle ticari amaçlı yapılan paylaşımlar pek çok kullanıcının Twitter’dan soğumasına neden oluyordu.

Dolayısıyla zaman içerisinde sosyal medya devinin güç kaybettiğine de tanık olduk. Eskiden Facebook ile yarışan site tekrar eski günlerine dönmek için çeşitli değişiklikler ile kullanıcı karşısına çıkmaya devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum