Yatırım yapmaya başla!

Spam Mücadelesinde Kontrollerini Sıklaştıran Twitter Milyonlarca Hesabı Banladı

Sosyal medya devi Twitter spam hesapların önüne geçmek için milyonlarca hesabı kapatmaya devam ediyor.
Spam Mücadelesinde Kontrollerini Sıklaştıran Twitter Milyonlarca Hesabı Banladı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, bünyesinde milyonlarca kullanıcıya hizmet verirken, spam ve sahte hesapların sayısında da büyük artış yaşandı. Geçtiğimiz aylarda spam ve viral paylaşım yapan kullanıcılara savaş açacağını duyuran Twitter, kısa süresinde harekete geçti.

Twitter’da spam ve sahte hesapların çok fazla yer almasında başlıca sebep kullanıcı etkileşiminin yüksek seviyede olması. Durumdan fırsat çıkarmak isteyen kötü niyetli kişiler ise spam yaparak haksız trafik ve kazanç sağlama yoluna gidiyorlar. Bu durumun farkında olan Twitter’ın ise acıması yok.

Twitter’ın Banladığı Hesap Sayısı Yüzde 200 Arttı

Spam ve bot hesaplar ile kıyasıya bir rekabetin içerisine giren sosyal medya platformunun son aylarda banladığı hesap adedinde büyük artış var. Twitter’dan yapılan açıklamada 2018 yılının ilk çeyreğinde 142 bin uygulamanın 130 milyondan fazla spam mesaj attığı için engellendiğine yer verildi.

Ortaya çıkan veriler Mayıs ayı içerisinde 10 milyona yakın hesabın spam yaptığı için engellendiğini ve geçen yıla oranla yapılan bu işlemde yüzde 200 oranında bir artış yaşandığını gösteriyor. Twitter’ın spam ile yaptığı katı mücadele sonrası gelen şikayetler ve raporlarda da neredeyse yarı yarıya düşüş gözlemlendi.

Twitter’ın Katı Tutumuna Eleştiriler de Var

Twitter’ın son dönemde sahte hesaplara ve kullanıcı güvenliğine yönelik önemlerini artırması bazı hesap sahiplerini ise rahatsız etmiş durumda. Buna örnek olarak geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray’da danışmanlık görevi sürdüren Stephen Miller’ın telefon numarasının yer aldığı bir gönderiyi retweet yapan hesaplar Twitter tarafından engellenmişti.

Bu duruma dair rahatsızlığını dile getiren Miller, Twitter’ın nefret dili kullanan ve rahatsızlık veren içeriklere karşı aynı tutumu göstermediğini belirtmişti. Her ne kadar Twitter’ın katı hamleleri tepki çekse de, son zamanlarda büyük artış yaşanan spam hesaplara karşı mücadele edilmesi platformun daha temiz bir hal alması için gerekli görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum