Yatırım yapmaya başla!

Twitter Sohbet Etkileşimini Artırmak için Yeni Özellikler Geliştiriyor

Popüler mikroblog sitesi Twitter’da kullanıcıların sohbet aktivitesini artırmak amacıyla yeni özelliklerin geliştirildiği açıklandı.
Twitter Sohbet Etkileşimini Artırmak için Yeni Özellikler Geliştiriyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, kullanıcı etkileşimini artırmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Şirket daha yakın geçmişte yaptığı açıklama ile sohbet deneyimini artırmak adına yeni özellikler test ettiğini açıklamıştı. Bu özellikler arasında tweetleri görüntülemek için yeni yöntemler ve sohbet pencerelerine baloncuklar eklenmesi yer alıyor.

Twitter ayrıca sohbet pencerelerinde kişilerin ne zaman çevrimiçi olduğunu göstermeye başlayacak. CES 2019’da düzenlenen röportajda onuşan Twitter yetkilisi, söz konusu özelliklerin kısa zaman içerisinde bir grup kullanıcı tarafından test edilmeye başlayacağını ifade etti.

Twitter’da Kullanıcı Etkileşimi Artıyor

Twitter’da Kullanıcı Etkileşimi Artıyor

Sosyal medya devinden gelen son haberler sohbet eden kullanıcılar için pek çok yenilik olacağı yönünde. Kullanıcıların çevrimiçi olduğunu gösteren varlık işaretlerinin yanı sıra sohbet başlangıcı adı verilen yeni bir özellik kullanıma sunulacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar paylaşmış oldukları tweetler vasıtası ile sohbete başlayabilecek.

Popüler mikroblog sitesi ayrıca özel bir filtreleme özelliği üzerinde çalışıyor. Bu sayede platformda sıkça yaşanan siber zorbalığın önüne geçilmesi planlanıyor. Kullanıcılar bu sayede nefret içerikli ve müstehcen içeriğe sahip paylaşımları kolayca engelleme imkanı bulacaklar.

Henüz test süreci başlamış değil ancak Twitter’dan gelen haberler, başlayacak olan test sürecinin global boyutta yapılacağı yönünde. Test sürecine katılmak isteyen kullanıcılar Twitter’a başvuru yapabilecekler. Ancak bu sürece sadece 2000 civarında kullanıcının katılabilecek. Twitter yetkilileri yaptığı açıklamalarda kendilerine gelen geri bildirimlere önem verdiklerini ve her zaman daha kaliteli bir sosyal medya platformu olmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum