Yatırım yapmaya başla!

Twitter Siyasi Figürlerin Uyması Gereken Kurallara Dair Açıklama Yaptı

Popüler mikro blog sitesi Twitter, siyasilerin uyması gereken kurallara dair bir blog yazısı yayınladı. İşte detaylar…
Twitter Siyasi Figürlerin Uyması Gereken Kurallara Dair Açıklama Yaptı

Sosyal medya platformları arasında en fazla kullanıcı sayısına sahip uygulamalar arasında Twitter’ın geldiğini söyleyebiliriz. Mikro blog sitesi dünyanın önde gelen kişiliklerinin görüşlerini bildirdiği ve ses getiren paylaşımlar yaptığı platformlar arasında başı çekiyor. Son günlerde Twitter denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi hiç kuşkusuz ABD Başkanı Donald Trump oluyor.

Ünlü lider sosyal ağı son derece aktif kullanıyor ve yapmış olduğu paylaşımlar ile tüm dikkatleri üzerine topluyor. Sosyal medya devi milyonlarca kullanıcının buluşma noktası ve platformda taciz, şiddet temalı içeriklere sıkça rastlamak mümkün. Twitter bu tarz paylaşımları engellemek adına durmaksızın önlem almaya devam ediyor ancak buna rağmen benzer içerikler yer almaya devam ediyor.

Normal kullanıcılara karşı son derece katı kurallar uygulayan Twitter, konu dünyanın önde gelen siyasi kişilikleri olunca politikasını biraz daha yumuşatıyor. Hatta pek çok kullanıcı bu ayrımcılıktan dolayı Twitter’ı eleştirmekten çekinmiyor. Sosyal medya devi dünya liderlerine yönelik uymaları gereken kurallardan bahsetti.

Twitter’dan Liderlere Özel Kurallar

Twitter’dan Liderlere Özel Kurallar

Twitter’ı aktif olarak kullanan dünya liderlerinin başında ABD Başkanı Donald Trump yer alıyor. Trump’ın yapmış olduğu paylaşımlar dünya gündeminde büyük yankı uyandırıyor ve çeşitli çevrelerin tepkisini çekiyor. Hatta bazı kullanıcıların Trump’ın hesabının kapatılması için imza kampanyaları düzenlediği biliniyor. Gelen tepkiler sonrası sosyal medya devi siyasi kişiliklerin paylaşımlarında uymaları gereken kurallara dair bir açıklama yayınladı.

Şirket yapılan paylaşımların içeriğine odaklanacağını ve kamu yararına olan içeriklere ayrıcalık tanıyabileceğini belirtiyor. Açıklamada “Dünya liderleri, Twitter politikalarının üzerinde değil” ifadesi son derece dikkat çeken bir detay. Sosyal medya devi siyasilerin sınırları aşması halinde sansürleneceğini söylemekten çekinmedi. Siyasiler için yaptırım uygulanmasını gerektiren kurallar ise şu şekilde:

  • Bir bireyi veya grubu açık ve doğrudan tehdit etme
  • Çocuklara cinsel taciz ya da istismarda bulunma
  • Terörizmi teşvik etme
  • Adresler ya da telefon numaraları gibi özel bilgileri yayınlama
  • Kendine zarar vermeyi teşvik etme
  • Kişinin rızası olmadan çekilmiş özel fotoğraflarını paylaşma

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum