Yatırım yapmaya başla!

Twitter’ın Sesli Tweet Özelliği Belli Bir Kesimi Dışlamakla Suçlanıyor

Twitter’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu sesli tweet özelliği eleştiri alıyor.
Twitter’ın Sesli Tweet Özelliği Belli Bir Kesimi Dışlamakla Suçlanıyor

Sosyal medya devi Twitter dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından beğeniyle kullanılıyor. Twitter ekibi sürekli yeni özellikler geliştiriyor ve kullanıcı deneyimi artıracak adımlar atıyor. Uzun yıllardır hizmet veren platformun geçmişten bu yana büyük bir değişim geçirdiğini söyleyebiliriz. Uygulama özellikle COVID-19 ve ABD’de yaşanan protesto olaylarının etkisiyle çok daha fazla kullanılmaya başladı.

Mikro blog sitesi geçtiğimiz günlerde ses getiren bir özellik daha getirdi. Uzun zamandır kullanıcıların beklediği sesli tweet atma özelliği Twitter tarafından duyuruldu. Şirketten özelliğe dair yapılan açıklamada, “Bir tweet’i tweet’leyebilirsiniz ancak artık sesinizi de tweet’leyebilirsiniz. Bugün iOS’ta yayınlanan özellikle sesle kayıt alabilir ve tweet atabilirsiniz.” açıklaması yapılmıştı. Ancak bu özellik bazı çevreler tarafından eleştiri yağmuruna tutuluyor.

Twitter’ın Yeni Özelliği Eleştiri Aldı

Twitter’ın Yeni Özelliği Eleştiri Aldı

Twitter’ın geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu yeni özelliği bazı kullanıcılar arasında tartışma konusu oldu. Çoğu kişi bu özelliğin kullanışlı olduğunu belirtiyor olsa da bazı çevrelerden eleştiriler geldi. Eleştirilerin kaynağında Twitter’ın belirli bir kesimi umursamadığı iddiası yer alıyor. Bazı kişiler Twitter’ın bu özelliği geliştirirken duymakta güçlük çeken ya da duyamayan insanları düşünmediğini belirtiyor.

Bu özelliğin benzerleri Facebook ve YouTube’da da kullanılabiliyor. Ancak o mecralarda sunulan özellik beraberinde altyazı desteğine sahip olmakta. Twitter’da ise böyle bir durum söz konusu değil. Mikro blog sitesinde işitme engelli olan kişilerin bu açıdan düşünülmediği belirtiliyor. Bu tartışmalar sonrası Twitter’ın destek hesabından da bir açıklama geldi.

Eleştirileri dikkate aldıklarını belirten şirket, “Görme engelli, sağır veya işitme güçlüğü çeken insanlar için desteksiz sesli Tweetleri test ettiğimiz için üzgünüz. Bu desteği bu altyazı özelliği olmadan tanıtmak bir hataydı” açıklamasını yaptı. Sosyal medya devi kullanıcılardan hatalı gördükleri konularda görüş belirtmelerini ve bu çerçevede değerlendirme yapıp ürün ve servislerini geliştirmeye devam edeceğini açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum