Yatırım yapmaya başla!

Twitter’da Yeni Dönem: Sesli Tweet Atma Özelliği Duyuruldu

Mikro blog sitesi uzun zamandır beklenen sesli tweet atma özelliğini duyurdu.
Twitter’da Yeni Dönem: Sesli Tweet Atma Özelliği Duyuruldu

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biri olan Twitter, kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyacak özellikler geliştirmeye devam ediyor. Platform özellikle son dönemde hem COVID 19 hem de ABD’de yaşanan olayların etkisiyle daha fazla kullanılmaya başladı. Sosyal medya platformlarına iletişim yolları her geçen gün daha yeni seçenekler ekleniyor. Özellikle görüntülü ve sesli şekilde iletişim daha fazla tercih edilir oldu.

Bilindiği üzere Twitter metin tabanlı bir iletişim aracı olarak kullanılıyor. Ancak bu iletişim yollarına bir yenisi daha ekleniyor. Şirketten yapılan duyuru ile artık kullanıcılar birbirlerine sesli tweet atabilecek. İlk etapta iOS için gelecek özelliğin ilerleyen günlerde Android tarafında da gelmesi bekleniyor.

Twitter için Sesli Tweet Özelliği

Twitter için Sesli Tweet Özelliği

Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Twitter’da kullanıcılar artık paylaşımlarına ses kayıtları ekleyebilecek. Şirketin resmi hesabından yapılan paylaşımda özelliğin nasıl çalıştığı gösteriliyor. Twitter yöneticileri Maya Patterson ve Remy Bourgoin tarafından yayınlanan yazıda, “Bazen 280 karakter yeterli olmuyor ve bazı konuşmaya özgü nüanslar kayboluyor. Bugünden itibaren Twitter’ı kullanış şeklimize daha insani bir dokunuş ekleyecek yeni bir özelliği test ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Resmi hesaptan yapılan paylaşımda, “Bir tweet’i tweet’leyebilirsiniz ancak artık sesinizi de tweet’leyebilirsiniz. Bugün iOS’ta yayınlanan özellikle sesle kayıt alabilir ve tweet atabilirsiniz.” açıklaması yer alıyor. Kullanıcılar özelliği kullanmak için tweet ekranındaki kamera butonunun yanında yer alan ses kayıt simgesine tıklamak gerekiyor. Buradan ses kaydı oluşturup kolayca paylaşım yapılabilir.

Ses Kaydı ile Dizi Oluşturulacak

Ses Kaydı ile Dizi Oluşturulacak

Yapılan sesli paylaşımların uzunluğu en fazla 140 saniye olabiliyor. Ancak kayıt esnasında bu sürenin aşılması halinde Twitter otomatik olarak paylaşım zinciri oluşturacak. Şirket bununla ilgili açıklamasında, “Her ses tweet’i 140 saniyeye kadar ses yakalar. Söyleyecek daha çok şey var mı? Konuşmaya devam et. Bir tweet için zaman sınırına ulaştığında, yeni bir sesli tweet otomatik olarak başlar ve bir dizi oluşturur.” ifadeleri ile duruma açıklık getiriyor.

Özellik sadece orijinal olarak yapılan paylaşımlarda kullanılabilecek. Yani bir alıntı ya da yanıt yapıldığında sesli tweet özelliği mümkün olmayacak. Dikkat çeken bir diğer özellik ise ses dosyasına profil fotoğrafının tanımlanması oluyor.

Mikro blog sitesi, “Mevcut profil fotoğrafınız ses dosyanıza sabit bir resim olarak eklenecek ve profil fotoğrafınızı güncelleseniz de yenilenmeyecek.” açıklamasını yaptı. Sesli tweet atma özelliği şu an için iOS uygulamasında sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılabiliyor. İlerleyen günlerde tüm platformda özelliğin sunulması planlanıyor. Sesli tweet aracının özellikle işitme engelli ve duyma problemi yaşayan kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacağı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum