Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter Sesli İletişim için Yeni Bir Podcast Yatırımı Yapıyor

Twitter podcast servisi Breaker’ı satın almak için harekete geçti.
Twitter Sesli İletişim için Yeni Bir Podcast Yatırımı Yapıyor

Sosyal medya platformları insanlara sunduğu deneyimleri iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Mikro blog servisi Twitter da kullanıcı etkileşiminin en yüksek olduğu başlıca mecralar arasında yer alıyor. Şirket son dönemde kullanıcıların beğenisine pek çok yeni özellik kazandırdı.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da yapılan paylaşımların Instagram’da hikayeler üzerinde de yayınlanmasını sağlayan bir özelliğin yolda olduğu açıklanmıştı. Sosyal medya devinin bir yandan da kullanıcıların sesli sohbet yapmasına imkan tanıyan bir özellik üzerinde çalışıyor.

Spaces adlı bu özellik sesli sohbet odası olarak yepyeni bir deneyim sunacak. Bugüne kadar Twitter, iletişimde metin tabanlı bir uygulama olarak hizmet veriyor. İlerleyen dönemde bu durum değişecek ve şirket test ettiği özellikle ilgili yeni bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Sosyal medya devi podcast uygulaması Breaker’ı satın aldığı haberi ile gündeme geldi.

Twitter’dan Podcast Yatırımı

Twitter’dan Podcast Yatırımı

Son yıllarda dijital servisler üzerinde podcast uygulamalarına ilginin arttığına tanık oluyoruz. Spotify’ın podcast üzerinden elde ettiği gelirler artan ilgiyi gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz günlerde Amazon da podcast şirketi Wondery’ı satın alarak bu rekabete ortak olacağını duyurmuştu.

Mikro blog sitesi Twitter ise sesli sohbet özelliği Spaces’i daha da geliştirmek adına yeni bir podcast yatırımı yaptı. 2016 yılından bu yana iOS ve Android üzerinden kullanılan Breaker uygulaması Twitter bünyesine katılıyor.

Bu gelişme sonrası Breaker CEO’su Erik Berlin, Twitter’a yeni deneyim yaratmayı dört gözle beklediklerini söyleyerek, “Breaker’ı inşa etmek harika bir yolculuktu. Bize inandıkları için tüm dostlarımıza, ailemize ve yatırımcılarımıza teşekkür ederiz. Breaker kullanıcılarımıza çok teşekkür ederiz. Podcasting’in parlak bir geleceği olduğuna inanıyoruz ve küçük bir rol oynama fırsatı bulduğumuz için minnettarız.” açıklamasında bulundu.

Mevcut Abonelikleri Aktarmak Mümkün Olacak

Mevcut Abonelikleri Aktarmak Mümkün Olacak

Şirketten yapılan açıklamada Twitter’ın yatırımı sonrası 15 Ocak tarihinden itibaren uygulamanın kapatılacağı belirtildi. Mevcut kullanıcıların abonelikleri başka platformlara aktarabilecekleri açıklandı. iOS ve Android kullanıcıları podcast aboneliklerini Spotify, Apple, Stitcher, Pocket Casts gibi servislere aktarabilecek.

Twitter’ın yaptığı bu yatırım sonrası Breaker üzerinde ne gibi değişiklikler yapacağı şu an için bilinmiyor. Tahminler yapılan konuşmaların daha sonra dinlenebilmesi için kayıt özelliği üzerinde çalışılacağı yönünde. Twitter’ın Breaker’a yapacağı yatırım için ne kadar ödeme yapacağı açıklanmadı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum