Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter, E-Posta Bültenlerinden Kazanç Sağlama Girişimi Revue’u Satın Aldı

Twitter’dan yapılan açıklamada haber bülteni hazırlayan Revue’un satın alındığı belirtildi.
Twitter, E-Posta Bültenlerinden Kazanç Sağlama Girişimi Revue’u Satın Aldı

ABD’li sosyal medya platformu Twitter her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. Kullanıcılara daha iyi hizmet sunmayı amaçlayan mikro blog sitesi, yeni özellikler geliştirmek ile beraber, yükselişi ile dikkat çeken girişimlere de yatırım yapmayı ihmal etmiyor. Firmadan bu kapsamda yeni bir yatırımın yapıldığı açıklandı. Hollanda merkezli bir şirket olan Revue, Twitter bünyesine katıldı.

Bilindiği üzere Twitter, haber paylaşımlarının en sık yapıldığı platformların başında geliyor. Dolayısıyla bu alanda yapılan yeni bir yatırımın şirketin gelirlerini daha da artıracağına yer veriliyor. Revue, e-posta hesaplarına otomatik olarak gönderilen haber bültenlerini oluşturan ve yöneten bir hizmet olarak biliniyor. 2015 yılında kurulan bu girişimin Twitter’dan ne kadar yatırım aldığı açıklanmadı.

Twitter’dan Yeni Yatırım

Twitter’dan Yeni Yatırım

Twitter ile Revue arasında yapılan anlaşmanın detaylarına dair bir bilgi verilmiş değil. Yaklaşık 6 yıl önce Martijn de Kuijper ve Mohamed El Maslouhi tarafından kurulan Revue, e-posta bültenlerinin paylaşılmasına ve içerik üreticilerin bu bültenler üzerinden gelir elde etmesini sağlıyor.

6 kişilik bir ekip tarafından yönetilen Revue’un, kurulduğu günden bu yana 485 bin doların üzerinde yatırım aldığı biliniyor. Mikro blog sitesinden yapılan açıklamada, “Revue, insanların ilgi alanlarından haberdar olmalarına yardımcı olma çalışmalarımızı hızlandıracak” ifadelerine yer verildi.

Twitter’ın Ürün Lideri Kayvon Beykpour ve Yayıncı Ürünlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Park ise yapılan yatırımla ilgili, “Hedefimiz yayıncıların aboneleriyle bağlantı kurmalarını kolaylaştırırken, aynı zamanda okuyucuların yazarları ve içeriklerini daha iyi keşfetmelerine yardımcı olmaktır. İnsanların Twitter’daki en sevdikleri takiplerden haber bültenlerine kayıt olmalarına izin vermekten, yazarların aboneleriyle sohbetlere ev sahipliği yapmaları için yeni ayarlara kadar, bunu yapmanın birçok yolunu hayal ediyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Revue’nun ücretsiz çözümünü kullananlar oluşturdukları e-posta bültenlerini maksimum 50 kişiye gönderebiliyor. Ücretli versiyonu kullananlar ise e-posta bültenlerini 40 bin kişiye kadar gönderebiliyor. Revue ise elde edilen gelirden yüzde 6 oranında komisyon elde ediyor. Twitter ise satın almış olduğu Revue’un komisyon oranını yüzde 5’e düşürecek. Ayrıca ücretli sürümde bulunan bazı özelliklerin de ücretsiz hesap kullanıcılar için sunulması planlanıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum