Yatırım yapmaya başla!

Twitter, Retweet Aracına Yeni Bir Sayaç Eklemeye Hazırlanıyor

Sosyal medya platformu Twitter, retweet aracını kullananları ilgilendirecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.
Twitter, Retweet Aracına Yeni Bir Sayaç Eklemeye Hazırlanıyor

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, kullanıcılarına daha iyi deneyim sunmak adına farklı özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Mikro blog sitesi geçtiğimiz günlerde paylaşım zamanlama özelliğini bazı kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Bu özelliğin ilerleyen günlerde çok daha geniş bir kitleye yayılması bekleniyor.

Kullanıcı etkileşiminin üst seviyede olduğu Twitter, çeşitli araçları ile bu etkileşimi artırmaya devam ediyor. Bilindiği üzere kullanıcılar yapılan bir paylaşımı retweet ederek kendi duvarına alabiliyor. Şirket bir süre önce kullanıcıların tüm retweetleri görmelerine imkan sağlayan bir özellik üzerinde çalıştığı haberi ile gündeme gelmişti.

Gelen haberler Twitter’ın retweet aracı üzerinde çalışmalarını devam ettirdiğini gösteriyor. Buna göre artık sosyal medya devi yorumlu retweet sayacını test etmeye başlamış durumda. Sızıntı sosyal medya uygulamaları üzerinde yaptığı çalışmalar ile bilinen analist Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı.

Retweet için Yeni Araç Test Ediliyor

Retweet için Yeni Araç Test Ediliyor

Mikro blog platformunda halihazırda bir retweet sayacı bulunuyor. Bu sayaçta beğeni sayısını görmek mümkün oluyor. Test edilen özelliğe göre yorumlu bir retweet sayacı daha yer alacak. Kullanıcılar beğeni ve retweet bölümlerinin altında ekstra bir satır altında yorum sayısını görebilecek. Bu da kullanıcıların paylaşım yaparken daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayacak.

Sosyal medya devi bu özelliğin yanı sıra Android uygulaması için özel sekmenin yer aldığı bir retweet aracı üzerinde çalışıyor. Geliştirilen özelliğe göre sekmelerde yorumlular ve yorumsuzlar olarak iki retweet bölümü yer alacak. Bu da kullanıcıların kendilerine gelen geri bildirimleri daha anlaşılır şekilde görmesini sağlayacak. Sosyal medya devi Android için test ettiği bu sekmeyi daha önce iOS için test etmeye başlamıştı.

Twitter’dan henüz yorumlu retweet sayacına dair resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak Wong’un paylaşımları bu özellik üzerinde testlerin başladığını gösteriyor. Önümüzdeki günlerde yorumlu retweet sayaç özelliğinin platform genelinde yayınlanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum