Yatırım yapmaya başla!

Twitter, Retweet Öncesi Makalelerin Okunmasını Önerecek

Twitter asılsız bilginin yayılmasını önlemek adına önemli bir adım daha atıyor.
Twitter, Retweet Öncesi Makalelerin Okunmasını Önerecek

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında öne çıkan Twitter sürekli yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Şirket son günlerde ABD’deki olayların etkisiyle daha fazla kullanılır oldu. Artan ilgi ile beraber mikro blog sitesi kullanıcı deneyimini iyileştirecek yeni adımlar atmaya devam ediyor.

Twitter’ın başını özellikle son günlerde en çok ağrıtan sorunlardan birisi asılsız bilginin yayılması olmakta. Hem ABD’deki protesto olayları hem de COVID-19 süresi ile beraber kullanıcıları yanlış bilgilendiren paylaşımlara rastlamak mümkün. Sosyal medya devi bu gibi durumların önüne geçmek adına sürekli yeni adımlar atıyor.

Geçtiğimiz günlerde şirket COVID-19 ile 5G arasında komplo kuram paylaşımlara etiket ekleyeceğini duyurmuştu. Son olarak retweet aracını kullanan kişiler için yeni bir özellik geliyor. Twitter kullanıcılara bir paylaşımı retweet etmeden önce haberi okumalarını önerecek.

Retweet için Yeni Uyarı Sistemi

Retweet için Yeni Uyarı Sistemi

Twitter’da kullanıcılar yeni bir şey paylaşmanın yanı sıra görmüş oldukları paylaşımları retweet etmeyi tercih ediyor. Ancak retweet edilen bu içeriklerde ne anlatıldığına dair eksik bilgi sahibi olabiliyorlar. Sosyal medya devi bu gibi durumların önüne geçmek adına retweet öncesi haberi okumaları için kullanıcıları uyaracak. Bir makale için retweet butonuna basıldığında “Başlıklar hikayenin tamamını anlatmaz. Retweetlemeden önce bunu okumak ister misiniz?” uyarısı gösterilecek.

Bu yolla ilgili içeriklerdeki yanıltıcı bilgilerin yayılmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Sosyal medya devinden yapılan açıklamada, “Bir makaleyi paylaşmak yeni bir sohbeti başlatıyor. Bu yüzden retweet etmeden önce makaleyi okumak isteyebilirsiniz. Kullanıcıları doğru bilgi üzerinden tartışmaya yönlendirmek adına Android üzerinde yeni bir sistem test ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Platformdaki tartışmaların daha bilinçli bir şekilde yapılmasını isteyen Twitter, “Başlatılan sohbetlerin deneyimini iyileştirmek istiyoruz. Bunun bir yolunun da makalelerin paylaşılmadan önce okunmasını olduğunu düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Önümüzdeki Kasım ayında ABD Başkanlık Seçimleri gerçekleştirilecek ve bu süreçte Twitter’ın güvenliğe yönelik almış olduğu bu önlemler dikkat çekiyor. Bilindiği üzere şirket geçtiğimiz günlerde Trump’ın yaptığı paylaşımlara uyarı etiketi eklemiş ve ABD Başkanının büyük tepkisini çekmişti. Hatta Başkan Trump sosyal medya uygulamalarının kapatılmasına imkan sağlayan kararnameyi imzalamıştı.

Reaksiyon Özelliği Yolda

Reaksiyon Özelliği Yolda

Twitter sohbet deneyimini iyileştirecek başka özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Platformda geçtiğimiz günlerde atılan tweetlere kimlerin yanıt verebileceğini belirlemek mümkün hale geldi. Sosyal medya uygulamaları üzerinde yaptığı çalışmalar ve isabetli paylaşımları ile bilinen Jane Manchun Wong, Twitter’ın reaksiyonlar özelliğini test ettiğini ortaya çıkardı.

Wong’un açıklamasına göre Twitter’da paylaşımların altında bir cevabın yanı sıra reaksiyon göndermek mümkün olacak. Sosyal medya analisti özelliğin nasıl görüneceğini gösteren bir görsel paylaştı. Söz konusu özellik daha önce Facebook ve Instagram’da Hikayeler bölümünde kullanılmaya başlamıştı. Sosyal medya devinin kullanıcıların deneyimini iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmeye devam edeceği biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum