Yatırım yapmaya başla!

Twitter Kullanıcıları Rahatsız Eden Yanıtlar için Gizleme İmkanı Tanıyacak

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter, paylaşım sahiplerine gelen rahatsız edici cevaplar için gizleme özelliği geliştiriyor.
Twitter Kullanıcıları Rahatsız Eden Yanıtlar için Gizleme İmkanı Tanıyacak

Dünyanın önde gelen sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, pek çok anlamda kullanıcılarına büyük özgürlük sunuyor. Başka platformların pek çok şeyi sansürlemesi dikkat çekerken, Twitter bu anlamda oldukça cömert davranıyor. Ancak bu durum olumsuz anlamda geri dönüşleri beraberinde getiriyor.

Popüler mikro blog uygulaması, kullanıcılarını paylaşımlarında fazlasıyla özgür bırakıyor. Hal böyle olunca bazı kullanıcılar başka bir tweetin altına yanıt verirken daha cesur davranıyor ve istediklerini söyleyebiliyor. Tabi paylaşımı yapan kişiler bu durumdan bazen rahatsız olabiliyor. Twitter bu durumun önüne geçecek yeni bir özellik geliştiriyor.

Tweet Gizleme Özelliği Geliyor

Tweet Gizleme Özelliği Geliyor

Twitter’da kullanıcılar bir paylaşım yapıyor ve altına çok fazla yanıt gelebiliyor. Özellikle yüksek takipçisi bulunan popüler hesapların yaptığı paylaşımların altına çok fazla yanıt geldiğini görebiliriz. Gelen yanıtlardan rahatsız olan kullanıcılar, söz konusu tweetleri atan kişiyi engellemek durumunda kalıyor ya da sessize alıyor.

Bu durumun farkında olan Twitter geliştirici ekibi ise yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. Analist Jane Manchun Wong tarafından fark edilen özelliğe göre Twitter, paylaşımların altına gelen yanıtların gizlenmesine izin verecek. Paylaşımları üzerinde daha fazla kontrol imkanına sahip olacak olan kullanıcılar, kendilerine gelen rahatsız edici bir cevabı gizleyebilecek.

Tweet Gizle adı verilen özellik ile, kendilerine gelen yanıtı gizlemek isteyen kullanıcıların, söz konusu tweetin üzerine gerek seçenekler üzerinden tweet gizle seçeneğine dokunmaları yetecek. Dolayısıyla artık paylaşım yapan kullanıcılar, rahatsız oldukları bir yanıt aldıklarında o kişiyi engellemek ya da sessize almak zorunda olmayacak. Kullanıma sunulacak özellikte gizlenecek tweetlerin, sadece paylaşım sahibi için mi yoksa tüm platformda mı geçerli olacağı henüz açıklığa kavuşmuş değil. Henüz test sürecinde olan yeni özelliğin önümüzdeki dönemde kullanıma sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum