Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter ve Periscope için Sadece Sesli Olarak Canlı Yayın Yapma Dönemi Başlıyor

Popüler mikroblog sitesi Twitter ve bünyesinde bulunan Periscope’ta sesli canlı yayın yapmaya imkan sağlayacak yeni özellik yayınlandı.
Twitter ve Periscope için Sadece Sesli Olarak Canlı Yayın Yapma Dönemi Başlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Sosyal medya devi Twitter, her geçen gün daha çok büyümeye ve kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Twitter Lite sürümünü Türkiye’de kullanıma sunan şirket, şimdi de canlı yayın yapmayı sevenler için yeni bir özelliği duyurdu. Mikroblog sitesi bir süredir iOS uygulamasında ve Periscope’ta sesli canlı yayın özelliğini test ediyordu.

Bir süredir test aşamasında olan yeni özellikler iOS ve Periscope kullanıcıları için aktif hale getirildi. Yeni özelliğin duyurusu Twitter CEO’su Jack Dorsey’in attığı tweet ile duyurulmuş oldu. Bu özellik ile Twitter kullanıcıları canlı video yayınından ayrı olarak, bir radyo yayınını andırırcasına sesli canlı yayın gerçekleştirebilecekler.

İlk Olarak iOS ve Periscope’ta Kullanıma Sunuldu

İlk Olarak iOS ve Periscope’ta Kullanıma Sunuldu

Twitter’ın yeni canlı yayın özelliği ilk olarak iOS ve Periscope kullanıcıları için sunuldu. Görüntülü canlı yayından ayrı olarak sadece sesli olarak yapılacak canlı yayınlar kayıt edilebilecek. Yayınlar daha sonra kullanıcılar tarafından istendiği takdirde yeniden dinlenebilecek.

Ayrıca sesli canlı yayın yapan kullanıcılar tıpkı video canlı yayınında olduğu gibi yayını görüntüleyenlerin sayısını, tekrar görüntüleyenleri ve ne kadar izlendiğine dair verileri istatiksel veri olarak görebilecekler. Twitter’ın yeni özelliği sunmasına başlıca sebep olarak kullanıcıların daha fazla canlı yayın gerçekleştirmesi ve sadece ses ile daha doğal bir ortam oluşturmak istemesi gösteriliyor.

Kullanıcılara Gizlilik Sağlanacak

Kullanıcılara Gizlilik Sağlanacak

Twitter ve Periscope’ta sesli canlı yayın güncellemesinin bir diğer özelliğinin ise kullanıcıların gizliliğini artıracağı belirtiliyor. Örneğin bir kullanıcı herhangi bir olaya dair canlı yayın yapmak isterse ve kimliğinin belli olmasını istemiyorsa bu yolla canlı yayın gerçekleştirebilecek.

Yeni özellik önümüzdeki günlerde PC ve Android kullanıcıları için kullanıma sunulur mu net bir açıklama yapılmış değil. Ancak milyonlarca kullanıcının sesli canlı yayın özelliğine büyük ilgi göstereceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu