Yatırım yapmaya başla!

Twitter Periscope’a Getirdiği Canlı Yayın Özelliğini Kendi Platformuna Getirdi

Sosyal medya devi Twitter, geçtiğimiz günlerde Periscope için geliştirdiği canlı yayına misafir alma özelliğini kendi uygulaması için kullanıma sundu.
Twitter Periscope’a Getirdiği Canlı Yayın Özelliğini Kendi Platformuna Getirdi

Sosyal medya platformları arasında en fazla kullanıcı sayısına sahip uygulamalardan birisi Twitter’ı gösterebiliriz. Etkileşimin oldukça yüksek olduğu platformda, milyonlarca kullanıcı pek çok yol ile birbirleri ile iletişime geçiyor. Canlı yayın özelliği sosyal medya uygulamalarının vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Ancak şirketler bu uygulamaya yeni özellikler ekleyerek daha kullanışlı hale getirmek istiyor.

Mikro blog sitesi Twitter’ın bünyesi altında faaliyet gösteren ve bir zamanların popüler canlı yayın uygulaması Periscope halen kullanılmakta. Şirket bu uygulama için yeni özellikler yayınlamayı ihmal etmiyor. Geçtiğimiz aylarda Periscope için canlı yayına misafir davet etme özelliği sunulmuştu. Twitter bu özellikten olumlu geri dönüşler almış olacak ki kendi platformuna da getiriyor.

Canlı Yayın için Misafir Alma Dönemi

Canlı Yayın için Misafir Alma Dönemi

Periscope’ta geçtiğimiz aylarda sunulan canlı yayına misafir davet etme özelliği kısa sürede oldukça beğeni topladı. Yeni güncelleme ile Twitter’da canlı yapan kullanıcılar misafir alma özelliğini kullanabilecek.

Periscope’ta olduğu gibi kullanıcılar canlı yayınlara mikrofonları ile dahil olabilecek. Canlı yayını izleyen tüm kullanıcılar konuşulanları duyacak. Misafirler istedikleri zaman canlı yayını terk edebilecek ve diğer izleyiciler ile aynı konuma gelebilecek.

Kullanıcıların canlı yayına katılması için seçtikleri yayını tıklayarak büyütmesi gerekiyor. Alt kısımda bulunan ifadelere tıklayarak yayın sahibine bildirim göndermek mümkün. Karşı taraf ise istediği takdirde seçtiği kullanıcıyı canlı yayınına misafir olarak alabiliyor. Twitter yetkilileri yeni özelliğin sesli ve görsel iletişimi çok daha akıcı hale getirdiğini belirtiyor.

Sohbet Deneyimi Zenginleşiyor

Sohbet Deneyimi Zenginleşiyor

Twitter’ın önce Periscope sonra kendi uygulamasında canlı yayınlara odaklandığı görülüyor. Şirketin ürün sorumlusu Kayvon Beykpour geçtiğimiz günlerde canlı yayın konusuyla ilgili fikirlerini belirten ifadelerde bulundu. Yetkili kullanıcılarına talk show ortamı yaratmak istediklerini söylemişti. Yayınlara konuk alma özelliği ile sosyal mecrada kısmen bunu yapmak mümkün olacaktır.

Ancak şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgiler, canlı yayınlara başka yeni özelliklerin de geleceği yönünde. Canlı yayına konuk alma özelliği iOS ve Android uygulamaları için yayınlandı. Henüz yeni özelliğin aktif olmadı kullanıcıların uygulamalarını güncellemesi gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum