Yatırım yapmaya başla!

Twitter Paylaşımların Altına Gelen Yanıtları Daha Düzenli Hale Getiriyor

Twitter kullanıcıların yanıtları daha anlaşılır şekilde görmesi için arayüz alanında yeni bir özellik test ediyor.
Twitter Paylaşımların Altına Gelen Yanıtları Daha Düzenli Hale Getiriyor

Dev sosyal medya platformu kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Şirket son olarak uzun zamandır kullanılmayan hesapları kaldırma haberi ile adından söz ettirdi. Gelen tepkiler sonrası yeni bir açıklama yapıldı ve bu hesapların kaldırılmasından şu an için vazgeçildiği duyurulmuş oldu. Kullanıcılar arasında yazılı iletişimin en fazla olduğu platformların başında Twitter’ın geldiğini söyleyebiliriz. Bu da çok fazla etkileşim olmasına neden oluyor.

Sosyal medya devi kullanıcıların platformda eğlenceli vakit geçirmesi ve düzenli bir görünüm sunmak adına yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde kullanıcılara yanıt gizleme özelliği sunan Twitter, yine bu alana yönelik iyileştirmeler yapmaya hazırlanıyor. Sosyal medya uygulamaları üzerinde yaptığı çalışmalar ile tanınan tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong, paylaşımlar altına verilen yanıtların daha düzenli bir şekilde görünmesini sağlayacak özelliği ortaya çıkardı.

Arayüze Kullanıcı Dostu Yenilik

Arayüze Kullanıcı Dostu Yenilik

Twitter’da kullanıcılar yaptıkları paylaşımların altında yanıtları görebiliyor. Bir kullanıcı başka birisinin attığı tweet altına yanıt veriyor ve doğrudan etkileşime geçebiliyor. Bir başka kullanıcı ise verilen yanıtın altına kendi yanıtını verebiliyor. Tabi bu durum başka kişilerin verilen yanıtları okumasını zor bir hale getiriyor. Sosyal medya devi buradaki karmaşayı giderecek bir özellik geliştiriyor. Özellik hem masaüstü hem de mobil uygulamalarda geçerli olacak.

Halihazırda kullanılan arayüzde yanıtların hepsi aynı hizada sıralanırken, gelecek olan özellikte yanıtların hangi paylaşımların altına verildiği çok daha anlaşılır hale gelecek. Verilen tüm yanıtlar ilgili yanıtın altına bağlanacak şekilde sıralanacak ve karışıklık giderilmiş olacak.

Yeni arayüzde ayrıca kullanıcılar kendilerine verilen yanıtların üzerine gelerek bunları balon içerisinde görebilecek. Arayüzün Twitter’ın kullanıcı deneyimini büyük ölçüde iyileştireceğini söyleyebiliriz

Özellikle yüksek takipçiye ve etkileşime sahip hesapların yaptığı paylaşımların altında yer alan yorumlar büyük karışıklık yaratıyordu. Bu sayede gelen yanıtlar hangi paylaşımın altına gelmiş çok daha anlaşılır olacak. Sosyal medya devi yeni özelliğinin şu sıralar testlerini gerçekleştiriyor. Önümüzdeki günlerde Twitter’ın yeni arayüzünü kullanıcıların beğenisine sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum