Yatırım yapmaya başla!

Twitter Paylaşımların 24 Saat Görüneceği Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Twitter kullanıcıların paylaşımlarını 24 saat gösterecek Fleets adını verdiği bir özelliği test ediyor.
Twitter Paylaşımların 24 Saat Görüneceği Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Sosyal medya uygulamaları yeni özellikler kazanarak her geçen gün kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunuyor. Mikro blog sitesi Twitter dünya çapında en çok kullanılan platformlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların birbirleri ile yüksek etkileşimde bulunduğu sosyal mecra, bu oranı sürekli artırmak adına güncellemeler yapıyor. Şirket bir süredir paylaşımların altına verilen cevaplara yönelik yeni düzenlemeler üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde verilen bu cevaplar için yeni seçenekler geleceği ortaya çıkmıştı.

Sosyal medya devi paylaşımlara yönelik farklı bir özellik üzerinde daha çalışıyor. Instagram’daki Hikayeler’i andıran bu özellik kullanıcıların geçici tweetler atmasını sağlayacak. Fleets adı verilen bu özellik ile kullanıcılar belirledikleri tweetlerin otomatik olarak kaldırılmasını belirleyebilecek. Şirket şu sıralar yeni özelliğini test etmekle meşgul.

Twitter’dan Geçici Tweet Özelliği

Twitter’dan Geçici Tweet Özelliği

Twitter ekibinin üzerinde çalıştığı yeni özellik, atılan tweetlerin sadece 24 saat tutulmasını sağlıyor. Fleets özelliği ile atılan bu tweetler süre dolduğunda otomatik olarak kaldırılmış olacak. Bu şekilde yapılan paylaşımlar başkaları tarafından retweet edilemeyecek ve paylaşılamayacak. Ancak tweetlerin altına emojiler ile tanıt vermek mümkün olacak. Sosyal medya devinin bu özellik ile kullanıcıların o gün içerisinde hissettiklerini paylaşmasına olanak sağladığı belirtiliyor.

Özellikle küçük gruplar arasında sınırlı bir etkileşim yaratmak isteyen kişiler için bu özelliğin beğeni toplayacağı tahmin ediliyor. Popüler mikro blog sitesinin reklam geliri itibarıyla Facebook, Google gibi devlerin gerisinde kaldığı biliniyor. Kullanıcıların platforma daha fazla ilgisini çekmek isteyen sosyal mecra, bu yolla gelirlerini de artırmanın yollarını arıyor. Twitter’ın yeni özelliğini şu an için Brezilya’da test ettiği ve ilerleyen günlerde tüm kullanıcılara sunacağı belirtiliyor.

Şirketten test edilen özelliğe dair yapılan açıklamada, “Brezilya’dan başlayarak geçici düşüncelerinizi paylaşmanın yeni bir yolu olan fleets’i test ediyoruz” ifadeleri yer alıyor. Son dönemde sosyal medya uygulamalarında Hikayeler özelliği büyük ilgi görüyor. Snapchat ile ortaya çıkan bu özellik sonrasında Instagram, Messenger ve WhatsApp üzerinde kullanılabilir hale geldi. Twitter’ın üzerinde çalıştığı ‘Fleets’ adlı özelliğin dolaylı yoldan da olsa Hikayeler deneyimi sunacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum