Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter Paylaşımları Instagram Hikayelerine Geliyor

Twitter’da kullanıcılar paylaşımlarını Instagram hikayelerinde de gösterebilecek.
Twitter Paylaşımları Instagram Hikayelerine Geliyor

Sosyal medya platformları kazandıkları yeni özellikler ile kullanıcılara daha iyi bir hizmet sunmayı amaçlıyor. Şirketler rakiplerindeki özellikleri kopyalamanın yanı sıra yaptıkları iş birlikleri ile kullanıcılara ortak hizmet sunabilir. Mikro blog sitesi Twitter son dönemde dünyada yaşanan sansasyonel olayların etkisiyle çok daha etkin bir şekilde veri akışının sağlandığı bir platform haline geldi.

Diğer yandan Facebook’un sahibi olduğu Instagram popüler sosyal medya platformlarının başında geliyor. Instagram’da kullanıcıların en çok kullandığı araçların başında hikayeler bölümünün geldiğini söyleyebiliriz. Diğer yandan geçtiğimiz günlerde Twitter da Fleets adı altında hikaye paylaşım özelliğini kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

İlk olarak Snapchat tarafından geliştirilen hikaye formatı daha sonra Instagram, Facebook, WhatsApp ve son olarak Twitter tarafından kopyalanmış oldu. Mikro blog sitesinden yeni bir açıklama yapıldı ve atılan tweetlerin Instagram hikayelerinde gösterilebileceği belirtildi.

Twitter, Instagram Hikayelerine Geliyor

Twitter, Instagram Hikayelerine Geliyor

Mikro blog sitesi son dönemde paylaşımların daha fazla platformda yer alması adına çalışmalar yürütüyor. Şirket geçtiğimiz günlerde paylaşımların Snapchat üzerinden de gösterilebileceğini ve bunun test edildiğini açıklamıştı. Benzer bir hamle Instagram’a yönelik olarak hayata geçiyor.

Kullanıcılar attığı tweetleri Instagram hikayelerinde de paylaşabilecek. Mevcut durumda kullanıcılar bunun için Twitter’dan ekran görüntüsü alıp Instagram’a yükleme yapıyordu. Ancak bu durum telefonların galerisinin dolmasına neden oluyor. Artık böyle bir işlem yapma gereği olmayacak ve doğrudan paylaşım yapılabilecek.

Sosyal medya devinden yapılan açıklamada, “Şu anda Instagram Hikayelerinde Tweet paylaşmayı test ediyoruz. Kullanıcıların diğer sosyal medya uygulamalarında Tweet paylaştıklarını iyi bilmekle birlikte onların Instagram Hikayelerinde Tweet paylaşmasını daha da kolaylaştırmak için yeni yollar arıyoruz.

Instagram’da paylaşılan ve yayınlanan Twitter içeriğinin, Twitter’daki içeriğin mevcut durumunu yansıtmayabileceğini ve Instagram’ın politikaları ile kurallarına tabi olacağını lütfen unutmayın.” ifadelerine yer verildi. Test edilen özelliğin önümüzdeki günlerde kullanıcılara dağıtılması bekleniyor.

Bu işlemin yapılması için şu adımların takip edilmesi gerekiyor.

  • Herkese açık bir Tweette paylaş simgesine dokunun.
    Not: Korumalı bir Tweet paylaşılamaz.
  • Instagram simgesinin altındaki Instagram Hikayeleri’ne dokunun.
  • Cihazınızda Instagram uygulamasına giriş yaptıysanız Twitter uygulamanız kapatılır ve Instagram uygulamanızda yeni bir hikaye taslağı açılır.
  • Paylaşmak istediğiniz Tweet, Instagram Hikayelerinde paylaşabileceğiniz, hareketli ve yeniden boyutlandırılabilir bir çıkartma olarak görünür.
  • Tweeti tek bir kişi, grup veya tüm takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.


Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum