Yatırım yapmaya başla!

Twitter’a Paylaşımlara Gelen Cevaplara Yönelik Yeni Güvenlik Özelliği Geliyor

Mikro blog sitesi Twitter’a yapılan paylaşımların kimler tarafından cevaplanacağını belirleyecek bir özellik geliyor.
Twitter’a Paylaşımlara Gelen Cevaplara Yönelik Yeni Güvenlik Özelliği Geliyor

Sosyal medyanın hızla yaygınlaşması milyonlarca kullanıcı verilerinin bu platformlar üzerinde toplanmasını sağlıyor. Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat, WhatsApp gibi popüler mecralar kullanıcılarının güvenliğini sağlamak adına yeni önlemler alıyor. Buna rağmen yeni güvenlik açıklarının ortaya çıkmasına engel olamıyorlar. Popüler mikro blog sitesi Twitter, son dönemde bu gibi durumlarla karşı karşıya kalıyor. Sosyal medya devi son olarak geçtiğimiz günlerde milyonlarca kullanıcısının telefon numarasını sızdıran bir güvenlik açığı ile gündeme gelmişti.

Şirket ortaya çıkan açıkları kapatıyor ve kullanıcıların güvenliğine yönelik yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Milyonlarca kişinin paylaşım yaptığı mikro blog sitesi, kullanıcıların deneyimini artırmak adına yeni bir özellik daha test ediyor. Rahatsız edici içeriklerin önüne geçmek isteyen sosyal medya platformu yapılan paylaşımları kullanıcı isteğine göre koruma altına almaya hazırlanıyor.

Atılan Tweetlere Kimlerin Cevap Atacağı Belirlenecek

Atılan Tweetlere Kimlerin Cevap Atacağı Belirlenecek

Twitter’da özellikle yüksek takipçiye sahip popüler kişiler tarafından yapılan paylaşımlar, tahmin edileceği üzere yüksek etkileşim alıyor. Tabi bu paylaşımların altında kullanıcı için rahatsız edici pek çok cevaba rastlamak mümkün oluyor. Twitter ekibi bu soruna yönelik bir çözüm üzerinde çalışıyor. Geliştirilen yeni özellik ile beraber kullanıcılar yapmış oldukları paylaşımlara kimlerin dahil olabileceğini belirleyebilecek.

Tweetlere cevap verebilecek kişiler sadece takip edilenler ya da sohbet edilenler şekilde belirlenebilecek. Bununla beraber herhangi bir cevap almak istemeyenler ise tweetlerinin altına herhangi bir yorum gelmesini engelleyebilecek. Şüphesiz yeni özellik kullanıcıların rahatsız edici içeriklerden daha etkin bir şekilde korunmasını sağlayacaktır. Sosyal medya devi bu özelliği önümüzdeki aylarda uygulama genelinde sunmaya hazırlanıyor.

Arayüz İyileştirmeleri Yolda

Arayüz İyileştirmeleri Yolda

Twitter’da kötüye kullanım ve taciz içerikli yorumlara sıkça rastlanıyor. Yeni filtrelemenin bu durumun önüne geçeceği belirtiliyor ancak mesaj kutusu için halen yeni bir çözüm düşünülmüş değil. Taciz etmek isteyenler hedefledikleri kişinin mesaj kutusu üzerinden rahatsızlık verebilir. Önümüzdeki süreçte Twitter’ın bu durum için de yeni bir çözüm geliştirmesi bekleniyor.

Diğer yandan Twitter’da arayüze yönelik iyileştirmeler de yolda. Test uygulamasında ortaya çıkan bilgiler, sohbet görünümü ve tartışma arayüzünün ana uygulamada kullanılabilir hale geleceğini gösteriyor. Yine listeler bölümünde de çeşitli iyileştirmelerin yapılacağı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum